Spokojený kouč Rada s jarní premiérou

FK Jablonec 1.FK Příbram
FORTUNA:LIGA, 21. kolo po 17. 2. 2020, 18:00

Jablonecký kouč Petr Rada byl po vítězství nad Příbramí spokojený. Těšil ho stav hrací plochy stadionu, vysoké vítězství, ale litoval svalového zranění záložníka Vladimíra Jovoviće.

Hostující lodivod Roman Nádvorník nemohl být s jarní premiérou svých svěřenců vůbec spokojený. „Chtěli jsme se tu pokusit bodovat. Měli jsme s Jabloncem dobrou poslední bilanci, jenže liga je úplně něco jiného. První poločas z naší strany nebyl úplně špatný, dostali jsme hloupý gól po uklouznutí Pazdery. V druhém poločase jsme dostali dvě rychlé branky a tím pádem bylo po zápase. Padlo to na nás a bylo to z naší strany už špatné. Jablonec pak vyhrál zcela zaslouženě. Na mužstvu jsem přitom viděl, jak jsme byli koncentrovaní, jenže jsme udělali individuální chyby, které takto zkušené mužstvo jako je Jablonec potrestá,“ hodnotil pondělní duel kouč Příbrami.

Jablonec si dnešním vítězstvím upevnil třetí pozici v ligové tabulce, a to udělalo velkou radost nejen příznivcům na stadionu, ale i samotnému kouči Petru Radovi. „Věděli jsme, že první kolo je ošemetné. Připravovali jsme se na Příbram, věděli jsme, jak jsme to odehráli tam a prohráli 0:4. Měli jsme dnes excelentně připravené hřiště na tuto dobu. Vstoupili jsme do zápasu aktivně. Jenže Kubista při největší šanci z malého vápna přestřelil. Vedli jsme jenom 1:0. Uklidnili jsme se gólem a chtěli jsme pokračovat v nátlakové hře. Druhá branka by hrála velkou roli, to se nám povedlo a dali jsme rychle i třetí. Díky terénu neměli oba gólmani dnes dobré výkopy a hosté na to doplatili zejména tou třetí brankou. Vystřídali jsme a i Hämäläinen dal gól, za něj jsem strašně rád. Doležala jsme poslali na penaltu úmyslně, podklouzl při ní,“ litoval kouč zahozené příležitosti ze závěru zápasu. „Splnili jsme povinnost a vyhráli jsme. Mrzí mě jen zranění Jovoviće, které vypadá na delší dobu, protože to je svalového rázu,“ zakončil svou část tiskové konference trenér Jablonce Petr Rada.