Starší dorost U19 nestačil na Bohemians

Bohemians Praha 1905 FK Jablonec
5:0
Česká liga dorostu U19, 3. kolo ne 26. 8. 2018, 10:00

Starší dorost FK Jablonec nenavázal na velmi dobrý výkon z domácího zápasu a v dalším utkání 3. kola České ligy podlehl v Praze týmu Bohemians Praha vysoko 0:5 (0:4). Domácí tým byl lepším celkem s velkou aktivitou prakticky po celé utkání a k tomu gólově trestal chyby jabloneckých.

Vývoj zápasu mohl možná probíhat jinak, kdyby v první minutě Velich využil svůj únik. Domácí gólman Šerák mu ale střelu vystihl a míč odrazil. Pak už ke slovu přišli domácí. V 8. minutě vypálil Šumilov, Vajner míč vyrazil jen k Matouškovi, který z úhlu trefil boční síť jablonecké branky. V další minutě v závaru před Vajnerem Matoušek zblízka branku přestřelil. Ve 13. minutě podnikla Bohemka rychlou akci levou stranou, z níž přihrávku po zemi ve vápně Seniv zužitkoval střelou k zadní tyči – 1:0. Ve 20. minutě z dálky napřáhl Osmančík – 2:0. V 24. minutě po nedorozumění jabloneckých zadáků se soupeř zmocnil míče, posunul ho k rozběhnutému Osmančíkovi a bylo to 3:0. Až po půlhodině se hosté dostali k brance domácích. V 33. minutě Kinčl pronikl zleva do vápna, ale jeho střelu Šerák lapil. V 38. minutě Coufalův míč z levé strany Podzimek obloukem poslal těsně vedle pravé tyče mimo. Bohemka reagovala ve 40. minutě šancí po trestném kopu z pravé strany a střelou hlavou Denise Valy do pravé tyče. Ve 43. minutě se na druhé straně ke střele dostal Coufal, kterou brankář srazil na roh. Gól do šatny dostal Jablonec ve 44. minutě po kombinační akci a střele Osmančíka, který tak završil svůj hattrick.

Po obrátce se Jablonec snažil o vstřelení branky a blízko k tomu měl ve 47. minutě Coufal, ale Šeráka nepřekonal. Naopak v 50. minutě po snadném průniku mezi jabloneckými zadáky do vápna Matoušek zvýšil na 5:0. Poté se hra v poli vyrovnala. Jablonci to ale změnu na skóre nepřineslo a neujala se ani možnost čestného úspěchu Musílka pět minut před koncem. Šerák totiž míč do sítě nepustil.

"Domácí nás přehráli a vyhráli zaslouženě. Zejména v prvním poločase jsme zaostávali - osobní souboje, agresivita, rychlost, pohyb bez míče. Nebylo v našich silách ani utkání otočit. Je to za námi, každé utkání je v nějakém ohledu poučné. Pracujeme dále, za týden nás čeká další utkání," hodnotí utkání trenér dorostu U19 Michal Kolčava.