Mládež
květen

Starší dorost U19 zdolal Duklu Praha

Když v 10. minutě utkání 26. kola České ligy vsítil Velich svůj druhý gól zdálo, že jablonecký starší dorost v pohodě dovede zápas do vítězného konce. Ale nebylo tomu tak. Jablonečtí se o tři body museli pořádně poprat.

Česká liga dorostu U19 | 26.kolo

:

Branky JAB: 5. a 10.Velich, 78.Kinčl

Branky DUK: 41. Seung Bin, 84. Watkins

Ve 3. minutě už mohl skórovat Kinčl, ale střela z levého úhlu skončila těsně za zadní tyčí mimo. V 5. minutě dal svou první branku Velich a v 10. minutě druhou po přihrávce Horáčka z pravé strany. Mezitím se rána z dálky hostujícího Kubeše odrazila od levé tyče Mazánkovy branky. Postupem času se hra viditelně srovnala a na obou stranách přišly šance. Na straně Dukly je měli postupně Hrubeš a Kubeš, na té jablonecké pak zejména Kinčl. Hosté snížili prakticky gólem do šatny, když ve 41. minutě Seunng Bin z voleje parádně napálil přihrávku Ludvíčka z pravé strany. Jablonec na to reagoval šancemi Podzimka a Scholze, ale bezúspěšně.

Jak skončil první poločas, tak začal i ten druhý se šancemi na obou stranách. Ve 47. minutě Podzimkův oblouček skončil za břevnem. V 53. minutě střela Mládka z levého úhlu branku přeletěla. Za tři minuty akci Horáčka zakončil Velich střelou nad branku. A hned vzápětí se v úniku ocitl Hodek, ale branku minul. Pak Dukla zahrávala trestný kop vlevo u vápna a z následného závaru před Mazánkem hosté nevytěžili nic. V 78. minutě zahrával Podzimek z pravé strany rohový kop, na hranici vápna Velich posunul míč dopředu Kinčlovi a ten zavěsil – 3:1. A Kinčl mohl hned přidat další gól, když vystihl rozehrávku hostů, ale míč z jeho kopačky si obloukem cestu do branky nenašel. V 84. minutě Watkins přešel přes Horáčka a i přes Mazánka a snížil na 3:2. V poslední minutě mohlo být srovnáno, kdyby Seung Bin ve výhodné pozici mířil přesněji. Na druhé straně na tom byl podobně Ráček, který zleva pronikl do vápna a jeho míč proletěl za překonaným brankářem těsně za zadní tyč mimo.

Trenér Mgr. Michal Kolčava zhodnotil utkání takto: "Věděli jsme co nás čeká za soupeře, proto jsme šli do utkání s cílem být co nejvíce aktivní v presinku a snažit se soupeře dostávat celoplošně stále pod tlak. Což se nám dařilo a zaslouženě jsme vedli 2:0. Od 30 min přebral soupeř iniciativu, my jsme začali ztrácet v pohybu, ztráceli jsme míče, hráli jsme bez míče což nás stálo mnoho sil. Do druhého poločasu jsme lehce pozměnili taktiku, střední blok bez celoplošného napadání a hlavně zahustit střed. Hráči plnili domluvené věci co to šlo, stálo při nás štěstí kdy soupeř nevyužil dobré šance a my ke konci rozhodli utkání. Druhý gól Dukly nic na výsledku nezměnil. Dnes jsem na hráče fakt pyšný, protože na nich byla vidět znatelně únava z posledních týdnů (hodně vložených střed a hráči se i pravidelně střídají - jsou vytíženi za u18) a utkání "morálem" dokázali dotáhnout do vítězného konce."