Starší dorost U19 zvítězil v Hradci nad Olympií

FC Olympia Hradec Králové FK Jablonec
1:5
Česká liga dorostu U19, 12. kolo ne 28. 10. 2018, 10:00

Ve 12. kole České ligy zvítězil starší dorost FK Jablonec zaslouženě v Hradci Králové nad Olympií 5:1 (1:1). Domácí se sice ujali ze své první akce vedení, ale hosté do poločasu srovnali, aby v tom druhém prakticky dominovali. Zajímavostí zápasu je celkem patnáct jabloneckých rohových kopů oproti jedinému soupeřovu. Bohužel ani z jednoho branka nepadla.

Jablonec hned v úvodu získal převahu, ale byli to domácí, kteří z první návštěvy u jablonecké branky v 11. minutě skóre zápasu otevřeli brankou Krotila. Jablonec pokračoval v nátlaku, ale vyrovnat se mu nedařilo. Šanci k tomu měl Matěj Javůrek, který v 17. minutě pálil do boční sítě, a po něm v 26. minutě Jákl, který z odraženého míče prudce pálil mimo. Vyrovnat se podařilo až v 37. minutě kdy Šimůnek vysunul doleva Černáka, jehož přihrávku před branku zužitkoval Velich. Otočit skóre mohl minutu před koncem poločasu Láďa Horáček, ale jeho střela zprava jen těsně minula levou tyč domácí branky.

Otočit skóre se povedlo v 51. minutě, když střelu Černáka odraženou od levé tyče dorazil pohotově do sítě Tokár. V 57. minutě po jediném rohu domácích podnikli jablonečtí Urbánek a Černák rychlý brejk k brance Olympie, na jehož konci Černák poslal míč po zemi těsně vedle. V 60. minutě po rohu Tokára zprava Matěj Javůrek hlavou mířil mimo. V 64. minutě dalekonosný pokus obloukem Černáka od levé postranní čáry branku domácích opět těsně minul. V 68. minutě zahrával Jablonec trestný kop od středového kruhu, míč prudce napálil Tokár a domácí gólman Nohejl míč jen vyrazil a dobíhající Velich ho pohodlně poslal do branky – 1:3. V 72. minutě Šimůnek z dálky trefil břevno. Za dvě minuty Tokárovu střelu Nohejl opět jen vyrazil a v nastalé skrumáži se nejlépe zorientoval Velich – 1:4. Pátou branku Jablonce vsítil v 86. minutě střídající Coufal, který po přihrávce Štolby z otočky vlevo do branky poslal míč k zadní tyči domácí sítě. Převahu hostů pak v závěru ještě doplnili nebezpečnými střelami Štolba a Šimůnek.