Starší dorost nešťastně prohrál na Spartě

Nešťastnou prohru utrpěl jablonecký starší dorost v Praze na Strahově v utkání 7. kola České ligy od Sparta B 0:1 (0:0). Jednoznačně herně lepší Jablonec doplatil na festival zahozených a neproměněných šancí a prakticky jedna z mála možností domácích znamenala pro ně vítězný gól.

ČLD    Kolo: 7          Datum: 4.10.2020

AC Sparta Praha B - FA Jablonec 1:0 (0:0)

Sestava FA Jablonec: Fiala – Jodas, Malý, Břenek, Zounek – Samek (77.Fidra), Kabeláč,

Drda (77.Pácalt), Kochánek – Svrček, Linhart

Branky FA Jablonec: -

Potrestání FA Jablonec: ŽK – 76.Malý, 90+3.Fidra

Sestava FC Slavia H.Kr.: Ulrich – Kaufman, Krajinský, Hodouš, Jelínek (58.Čihák) – Lehocký

(51.Mach), Staroščák (67.Penxa), Duksy – Štěpán, Sprinz

Branka soupeř: 78.Štěpán

Potrestání soupeř: -

Hřiště/povrch: Praha - Strahov/tráva

Rozhodčí: Míč, Nepraš, Janků

Komentář:

Dvouminutovému tlaku Sparty v úvodu utkání jablonečtí odolali, postupně ale hru vyrovnali a začali soupeře přehrávat. A přišly šance. V 9. minutě Zounek přešel přes čtyři soupeře do vápna, ale jeho střelu gólman Ulrich chytil. V 24. minutě vypálil Kabeláč a jen těsně minul levou tyči domácí branky. V 36. minutě pálil Svrček nad branku a vzápětí Kabeláč z dálky mířil přesně, ale gólman byl na místě.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Jablonec měl více ze hry. Ve 48. minutě prudce pálil Drda, v 53. minutě zase Kochánek a v obou případech uspěl brankář. Sparta zahrozila bezúspěšné jen ze dvou trestných kopů. V 78. minutě se však domácím podařilo proniknout za obranu hostí, kde Štěpán akci zakončil gólem. Jablonec se mocně snažil skóre zápasu srovnat a měl k tomu řadu šancí, které ke vší smůle neproměnil. A to buď neklidem v koncovce, nebo díky značné obětavosti sparťanů zabránit míči v cestě do sítě.

Sestavil: Pavel Bursa, Králíček