Starší dorost vstoupil do letní přípravy

Starší dorostenci zahájili ve středu 11. července letní přípravu. Kádr 30 hráčů dorostenců U19 a U18 má za sebou také první přípravná utkání.

Ve středu zahájil starší dorost U19 a U18 přípravu na novou sezónu. Na hřišti v Mšeně se k prvnímu tréninku sešlo zatím 30 borců, kteří budou v nastávající sezóně hrát opět dvě soutěže. Českou ligu a Českou divizi dorostu. Realizační tým se od minulé sezóny nezměnil. Trenéry jsou Michal Kolčava, David Breda a René Feri, masérem Jan Jisl, vedoucím U19 je Pavel Bursa a U18 povede Jaroslav Hurych. K prvním přípravným zápasům jablonečtí zajeli v pátek do Lázní Bělohrad, kde se střetli s nováčkem extraligy dorostu Duklou Praha.

FK Jablonec U18 - FK Dukla Praha U18 3:4 (1:2)

Branky: 21. Velich, 49. Šilhavý, 78. Scholz - 17., 36., 75., 90.,

Sestava: Ježek - Málek, Hnát, Dejl, Janda, Vrzák, Coufal, Šimůnek, Scholz, Hrušovský, Velich, Černák, Michalko, Šilhavý, Vosecký.

FK Jablone U19 - FK Dukla Praha U19 1:0 (1:0)

Branka: 78. Ráček

Sestava: Mazánek - Ráček, Jákl, Javůrek Patrik, Malimánek, Kinčl, Tokár, Podzimek, Čech, Urbánek, Musílek, Džmura, Javůrek Matěj, Vostál, Štolba

"Hráče jsme do obou utkání rozdělili dle ročníků. Oba naše týmy odpracovaly po kondiční stránce utkání dle představ. První utkání bylo "živější" se spoustou branek. Jedinou malou kaňkou na našem výkonu je pasivita v závěru utkání, kterou jsme soupeři umožnili po tlaku vstřelit vítěznou branku. Druhé utkání bylo také velmi zajímavé, i když šance na obou stranách se neproměňovaly. Samozřejmě vítězství s týmem, který postoupil do extraligy dorostu, se počítá. Hráči zaslouží pochvalu. Dané zápasy nám ukázaly naše možnosti a jsou odrazovým můstkem do další naší práce," hodnotí první dva přípravné zápasy Michal Kolčava.

Program dalších zápasů staršího dorostu

Neděle 22.7. PU FK Příbram - FK Jablonec, 11:00 a 13:00

Úterý 24.7. PU FK Teplice - FK Jablonec, 15:00 a 17:00, hř. Jablonné v Podještědí

Pátek 26.7. -29.7. soustředění Roudnice nad Labem