Starší dorost vyloupil Čáslav a vyhrál 6:1

Čáslav FK Jablonec
1:6
Česká liga U19 B, 28. kolo ne 3. 6. 2018, 10:00

V posledním soutěžním vystoupení v tomto ročníku na hřišti soupeře starší dorost FK Jablonec zaslouženě zvítězil na hřišti FK Čáslav 6:1 (3:0). Jablonec zápas jednoznačně ovládl a hattrickem se v něm blýskl Musílek.

Poprvé zahrozil v 3. minutě Podzimek střelou hlavou po přihrávce z pravé strany, ale brankáře nepřekonal. Neujaly se ani dva trestné kopy Jákla v 7. minutě. Pak z převahy hostů přišly tři rohové kopy po sobě a z toho třetího pálil Musílek hlavou pod břevno, ale gólman Beran byl na místě. Ve 20. minutě prudce vypálil Tokár a střelu gólman jen srazil na roh. Ten z pravé strany rozehrál Jákl přímo do branky. Brankář míč sice odvrátil, ale jen k zadní tyči, kde ho Štěpánek napálil do sítě – 0:1. Na 2:0 po hosty zvýšil Musílek ve 34. minutě prudkou střelou z malého vápna po přesné přihrávce Ládi Horáčka zprava. Náznak domácích k zakončení přišel až v 35. minutě. Masopust však pálil nepřesně vedle. Ve 40. minutě Jákl přihrál na další gól, tentokrát zleva, a našel přesně Vojtu Horáčka a bylo to 0:3.

V 50. minutě už domácí Havrda mířil přesněji a Vajner střelu srazil na roh. Na druhé straně v 52. minutě vyslali na domácí branku střely oba Horáčkové, ale skóre se neměnilo. Měnilo se v 54. minutě a autorem čtvrté branky byl z trestného kopu po faulu na Tokára Vojta Horáček. Za tři minuty našel Ráček z levé strany dlouhým centrem přesně před brankou hlavu Musílka – 0:5. V 73. minutě domácí vstřelili čestný úspěch, když si Chábera z pravé strany navedl míč před branku a přesně ho umístil k tyči. V 79. minutě šel po žluté kartě mimo hřiště domácí Oliva a Jablonec hrál přesilovku. Tu využil v 85. minutě Musílek ke vstřelení svého třetího gólu po přihrávce Voseckého zprava.

"V Čáslavi jsme odehráli utkání, kdy se nám nejen střelecky dařilo. Po celou dobu jsme byli lepší na míči, kontrolovali hru a vstřelili branky po hezkých akcích. Jenom prvních třicet minut jsme byli hodně zbrklí a dělali mnoho ztrát. Jsem rád, že k výkonu přispěli i hráči, kteří za nás standardně nehrají a ukázali nám další možnosti směrem do dalšího ročníku," hodnotí vítězné utkání trenér Jablonce Michal Kolčava.