Šťastné vítězství pro domácí, hořké pro Jablonec

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 22. kolo so 23. 2. 2019, 17:00

Přijít po dobrém výkonu alespoň o bod, je vždy nemilé. V tomto duchu probíhaly i tiskové konference obou trenérů.

Jablonecký kouč Petr Rada byl spokojený se hrou svého týmu, ale trápil ho nulový bodový zisk. „Je to pro nás hořké, prohráli jsme prakticky se závěrečným hvizdem. Byli jsme v tom zápase dominantnější, měli jsme dost brankových příležitostí. Až na těch prvních čtvrt hodiny, kdy Boleslav hrozila, jsme byli lepší a lépe jsme se pohybovali. Domácí tam blokovali ty naše střely až na brankové čáře. Výkon byl diametrálně odlišný od domácích, ale proměňování šancí nás tíží. Potrestaní jsme byli ve třetí minutě nastavení, kdy to Mladoboleslavští propálili. Chtěli jsme střídat, ale rozhodčí byl otočený, neměl ceduli a my jsme nedostali možnost. Nebyla to situace před tím autem, která by nás ale měla ohrozit. Je to pro nás zklamání, po výkonu, který jsme tu předvedli,“ smutnil jablonecký trenér.

Dobré utkání přesto odehrál na kraji Acosta. „Vypadal dobře na tréninku. Rozhodli jsme se pro tuhle změnu. A on ukázal, že může být pro nás dalším důležitým hráčem,“ uvedl na adresu krajního záložníka. Rada vysvětlil i opakovanou absenci Hübschmana. „Tomáš ještě nebyl úplně fit, nechtěli jsme riskovat. Ale myslím, že jsme to zvolili správně, protože Kubistovi s Považancem se tam dařilo,“ zakončil své hodnocení duel Petr Rada.

Domácí lodivod Jozef Weber považoval vítězství svých barev spíše za šťastné. „Máme neskutečnou radost, porazili jsme velmi dobrého soupeře. Bylo to šťastné vítězství, protože průběh zápasu tomu neodpovídal. Po dvacáté minutě se projevila kvalita hostů, nestíhali jsme především na krajích hřiště. Po prostřídání se naše hra trochu zvedla, chce se mi říct, že je to spíš remíza, ale my vlastně vyhráli,“ lebedil si domácí kouč. „Bylo to zajímavé a atraktivní utkání. Každý to chtěl zvrátit na svou stranu. Jablonec měl více přechodových šancí, ze kterých mohl padnout gól. My si vytvořili šance Mešanovičem a Přikrylem, to byly tutovky. Nestřídal jsem, ač jsem chtěl už stáhnout Přikryla. Viděl jsem, že chceme vyhrát. Považoval bych si i remízu s Jabloncem, nakonec jsem Přikryla nevystřídal, asistenti mě včas zarazili a díky za to, protože utkání rozhodl,“ byl šťastný po zápase trenér Boleslavi.