Tabulkový soused ze Zlína v pondělí na Střelnici

FK Jablonec FC Zlín
FORTUNA:LIGA, 17. kolo po 3. 12. 2018, 17:00

Po čtvrtečním utkání Evropské ligy čeká jablonecký tým v pondělní ligové dohrávce FORTUNA:LIGY souboj s tabulkovým sousedem. Na Střelnici přijíždí FC Fastav Zlín.

Oba týmy nasbíraly v šestnácti ligových kolech shodný počet 30 bodů, Fastavu patří aktuálně čtvrtá příčka, Jablonec je třetí zásluhou lepšího skore. Zlín už několikátý rok po sobě zažívá vydařený podzim, na který pak ale nedokáže navázat v jarní části. Letos má tým z východu Moravy sezonu opět skvěle rozjetou. Pod koučem Bílkem mají ševci navlas stejnou podzimní bilanci jako náš Jablonec, připsali si totiž zisk devíti vítězství, tří remíz a pouhých čtyř porážek. V útoku září s devíti góly druhý nejlepší střelec soutěže Beauguel, který se už v průběhu podzimu upsal mistrovské Plzni, za kterou začne nastupovat od jara. Zlínskou Letnou opustili už v září Traoré mířící do Slavie, Džafič zase putoval do Mladé Boleslavi.

Cílem Fastavu je získat už na podzim co nejvíce bodů, a hlavně po novém roce už konečně dát zapomenout na předchozí nevydařená jarní vystoupení. „V závěrečných třech kolech budeme chtít vydolovat co nejvíce bodů. Sezonu jsme rozehráli dobře, vážíme si toho, kde jsme. Výsledky nepřeceňujeme, pořád je to hodně vyrovnané. Nevyjdou nám dva tři zápasy a můžeme z té první šestky vypadnout. Naší současnou pozici ale hodláme minimálně udržet,“ plánuje zlínský kouč Bílek.

Aby jeho tým navázal na povedené výkony i na jaře, chystá se už teď příprava okysličení zlínského kádru. „Bude důležité, abychom během zimy posílili. Potřebujeme posily za nejlepší naše odchozí hráče Traorého a Beauguela. Už pracujeme na oživení mužstva, kádr musí být takový, abychom i na jaře mohli reálně o tu první šestku bojovat,“ touží po nové krvi lodivod současného čtvrtého týmu prvoligové tabulky.

Našemu týmu nevyšla výsledkově čtvrteční domácí derniéra v základní skupině Evropské ligy. Jablonec opět nezklamal herně, ale doplatil na neproměněné šance a Rennes nakonec podlehl opět trochu smolně 0:1. To v domácí soutěži má jablonecký celek rozjetou solidní osmizápasovou šnůru bez porážky. Po remíze na Spartě se Radův tým pokusí doma vyzrát na tabulkového souseda ze Zlína. Musíme přepnout z Evropské ligy zpět. Ve čtvrtek jsme byli vítězství asi nejblíž, jenže jsme nedali spoustu šancí. V pondělí hrajeme se Zlínem, který na podzim uhrává nadstandardní výkony. Ustálila se jim sestava a s novým trenérem tam vše funguje. Nečeká nás nic lehkého. Přijede soupeř, který tu bude chtít uspět, ale to my také. Čekám zajímavé utkání, protože Zlín je mančaft z horní poloviny tabulky. Budeme potřebovat, aby přišli diváci a povzbudili nás,“ přeje si náš trenér Petr Rada.

Jablonečtí mají proti ševcům dobrou domácí bilanci. Zlín si všechny tři body ze Střelnice vezl před rovnými deseti lety. Také v třetím ligovém kole letošního ročníku byl Jablonec blízko třem bodům i na zlínském hřišti, jenže o vedení, zásluhou branky Považance, přišel v samotném nastavení, kdy srovnával na konečných 1:1 právě nejlepší střelec Zlína Beauguel.

Utkání začíná v pondělí 3. prosince od 17 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Machálek - Moláček, Hrabovský

Delegát: Zeman, Šotek