Tomáš Čížek: Jablonečtí byli po právu odměněni

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
2:2
ePojisteni.cz liga, 27. kolo so 6. 5. 2017, 14:00

Že dvoubrankové vedení je velmi ošidné, to z vlastní zkušenosti moc dobře ví bývalý jablonecký záložník Tomáš Čížek. Ten na tribunách držel palce proti úřadujícímu mistrovi domácím fotbalistům.

Co jsi říkal průběhu utkání?

Plzeň vstoupila do zápasu perfektně, když trefila krásný gól. Rázem se tím dostala na koně a kontrolovala celou první půli. Ještě navíc zvýšila náskok na rozdíl dvou gólů a pro náš tým to vypadalo, že to bude těžké. V druhé půli ale Jablonec vystřídal, přidal na agresivitě a na důrazu a kluci se tlačili víc dopředu. Plzeň hrála dost profesorsky a Jablonec byl za aktivitu odměněn krásnými dvěma góly.

Je opravdu vedení 2:0 tak ošidné, jak se říká?

Je to takové uspokojení. Člověk vede 2:0 a myslí si, že se nemůže nic stát. On je to ale hodně ošemetný výsledek. Jeden gól pak většinou postaví soupeře na koně. Zaplaťpánbůh, že ten první gól jsme dali takhle brzo a dokázali i vyrovnat, škoda jen že jsme nedokázali přidat i třetí branku.

Plzeň šla do vedení nádhernou trefou z voleje, co si říkal na tento moment?

To byla fotbalová paráda, nádherná dělovka do šibenice. Jenom smeknout klobouk.

Mužem západu je střídající útočník Martin Doležal, který přinesl do hry důraz i góly.

Doly tam přinesl přesně to, co tam bylo potřeba. Důraz na stopery, aby neodehrávali jednoduché balony a podstupoval s nimi souboje. Obránci to pak s ním měli těžké a rázem z toho těžil celý mančaft. Jablonečtí vzali druhý poločas za správný konec, šlápli do toho a byli po právu odměněni.