Tomáš Čížek míří pomoct Žižkovu

FK Jablonec uvolňuje z funkce asistenta kouče rezervního týmu Tomáše Čížka. Ten využil nabídku a bude do konce podzimní části působit jako asistent v druholigovém týmu Viktorie Žižkov.

Matador jabloneckých barev dnes 41letý Tomáš Čížek vyslyšel trenérskou výzvu z druholigové Viktorie Žižkov, která mění realizační tým. Hlavním trenérem bude David Vavruška a jeho asistenty Daniel Sochor a právě Tomáš Čížek. „Je to pro mě výzva a nová trenérská zkušenost, jak získat další znalosti,“ komentuje rychlý sled událostí bývalý ofenzivní záložník se zahraničními zkušenostmi.

Viktoria Žižkov měla dobrý vstup do letošního ročníku druhé ligy, nyní ale po dvou listopadových porážkách klesla až na páté místo a čelo tabulky se jí začalo vzdalovat. „Některé zápasy Viktorie jsem viděl, je to určitě aspirant na vrchní příčky. V kádru je spousta zkušených hráčů jako Zoubele, Pudil, Diviš, Pázler, Švenger,“ těší se na nové angažmá.

Tomáš Čížek má za sebou více než dvacetiletou hráčskou kariéru. Odchovanec Pelikánu Děčín se v Jablonci začal prosazovat už v devatenácti letech v roce 1998, o tři roky později si ho vyhlédla pražská Sparta. Z Letné zamířil na zahraniční angažmá, vystřídal hned několik týmů v ruské Premier Lize, působil v Kazani, hájil barvy FK Moskva, Vladikavkazu a následně i FK Sibir Novosibirsk. Pak už následoval návrat do oblíbeného Jablonce. Na Střelnici působil další tři roky, po nich zamířil ještě na prvoligové angažmá do Vršovického Ďolíčku, kde oficiálně ukončil vrcholovou kariéru.

Oblíbenou hru ani Jablonec ale ani poté na dlouho neopustil, dál ukazoval svůj um i přednosti v B-týmu Jablonce i ve Mšeně, s kterým vybojoval postup až do ČFL. Tomáš Čížek aktuálně působil jako asistent trenéra Jaroslava Vodičky u rezervy FK Jablonec a nyní odchází na výpomoc pod pražskou televizní věž.