červenec

Tomáš Hübschman pokračuje!

Kapitán Jablonce Tomáš Hübschman bude nadále nosit zelenobílý dres! Osmatřicetiletý vítěz Poháru UEFA na Střelnici prodloužil smlouvu o jeden rok!

Tomáš Hübschman je bezpochyby nejzkušenější hráč v kabině Jablonce a je také důležitým článkem hry týmu trenéra Petra Rady. Osminásobný šampion Ukrajiny, držitel čtyř prvenství v ukrajinském poháru, vítěz Poháru UEFA, bronzový účastník EURO 2004 a vítěz ME U21 2002 se rozhodl pro další pokračování na severu Čech. V Jablonci tedy načne zanedlouho sedmou sezónu!

„Jsem samozřejmě rád, že jsme se domluvili na pokračování. Důležité bylo, že klub projevil zájem, abych pokračoval. A pro mě bylo nejdůležitější, že jsem zdravý,“ říká k podpisu nového kontraktu Tomáš Hübschman.

Zanedlouho uplyne přesně 20 let od prvního ligového startu Tomáše Hübschmana v české lize. A nebylo to v dresu Sparty, které je Tomáš odchovancem. V dresu FK Jablonec debutoval 30. července 2000 v Ďolíčku proti Bohemians Praha 1905. V úvodním utkání ročníku nahradil v 87. minutě Tomáše Čížka a připsal si první ligové minuty. V té době byl stav 1:1 a v úplném závěru zápasu se dostal do své první gólové šance v lize. Bohužel ji neproměnil a zápas skončil 1:1.

Na první ligový gól v České republice si musel počkat do 3. března 2018, kdy Jablonec zavítal do Zlína. Na polovině hřiště získal za stavu 0:1 míč a založil rychlý protiútok. Jovović centroval před bránu, obrana míč odvrátila k volnému Hübschmanovi, který umístil míč do sítě, a to vůbec poprvé v české lize ve svém 201. utkání. Další trefa přišla v následující sezóna doma proti Dukle, kdy vítězný gól na 2:1 vstřelil ranou z dálky. Zatím poslední zásah přišel v nadstavbě doma proti Liberci, kdy svým prvním gólem hlavou srovnal na konečných 1:1.

„Je to zajímavý, ale asi více pro média a možná pro někoho, kdo si vede statistiku. Já to moc neberu, jsem rad, že můžu dělat to, co mě baví a pomáhat klubu naplňovat cíle. Jsem rad, že jsme letošní sezónu dotáhli do předkola evropských pohárů a doufám, že tam budeme hrát důstojnější roli než v loňské sezóně. Za to, co se nám povedlo v letošním ročníku, bych chtěl poděkovat všem lidem v klubu,“ dodává Tomáš Hübschman.

Hodně štěstí do dalších zápasů, kapitáne!