Tomáš Hübschman se stal Osobností ligy!

Kapitán fotbalistů Jablonce Tomáš Hübschman se stal vítězem ankety OSOBNOST FORTUNA:LIGY 2020/2021! Také v dalších anketách jsme sbírali medailová umístění.

Ligová fotbalová asociace vyhlásila výsledky dalších doprovodných anket za pomalu končící sezónu 2020/21. Nejlepším hráčem sezóny byl v hlasování zástupců médií, trenérů a kapitánů zvolen Lukáš Provod ze Slavie, nejlepším trenérem pak Jindřich Trpišovský. Osobností ligy je jablonecký Tomáš Hübschman.

Hráč sezóny

1) Lukáš Provod, SK Slavia Praha – 136 b.
2) Nicolae Stanciu, SK Slavia Praha – 77 b.
3) Adam Hložek, AC Sparta Praha – 60 b.

Trenér sezóny

1) Jindřich Trpišovský, SK Slavia Praha – 182 b.
2) Petr Rada, FK Jablonec – 94 b.
3) Martin Svědík, 1.FC Slovácko – 62 b.

Objev sezóny

1) Abdallah Sima, SK Slavia Praha – 94 b.
2) David Zima, SK Slavia Praha – 69 b.
3) Adam Karabec, AC Sparta Praha – 64 b.

Hráč sezóny dle fanoušků

1) Nicolae Stanciu, SK Slavia Praha
2) Abdallah Sima, SK Slavia Praha
3) David Moberg Karlsson, AC Sparta Praha

Osobnost ligy

1) Tomáš Hübschman, FK Jablonec – 63 b.
2) Marek Matějovský, FK Mladá Boleslav – 50 b.
3) Jan Laštůvka, FC Baník Ostrava – 43 b.

Tomáš Hübschman

Jen deset zápasů chybí Tomáši Hübschmanovi, aby se stal členem elitního Klubu legend, kam patří hráči a trenéři s 300 a více odehranými či odkoučovanými zápasy. Osminásobný mistr ukrajinské ligy, vítěz poháru UEFA, držitel bronzové medaile z Eura 2004 či vítěz Eura do 21 let z roku 2002 je jednou z největších osobností ligy. Po návratu ze zahraniční štace absolvoval už sedmou sezónu v nejvyšší české lize, celkově jedenáctou. Devětatřicetiletý záložník dovedl Jablonec ke skvělému třetímu místu v tabulce.

Cizinec sezóny

1) Nicolae Stanciu, SK Slavia Praha – 158 b.
2) Abdallah Sima, SK Slavia Praha – 93 b.
3) Ivan Schranz, FK Jablonec – 69 b.

Author Martin Bergman