Trávník: Bez gólu můžeme těžko na Spartě bodovat

AC Sparta Praha FK Jablonec
2:0
HET liga, 25. kolo pá 20. 4. 2018, 20:15

Jako zajímavý zápas označil páteční předehrávku na Spartě jablonecký středopolař Michal Trávník. Jak on viděl naší první jarní porážku?

Jak si viděl zápas?

Myslím si, že v první půli jsme hráli dobře. Byli jsme aktivní na míči a dostávali se do šancí, které jsme bohužel neproměnili. Asi by se nikdo nedivil, kdyby byl výsledek první půle opačný. Ve druhém poločase nás hlavně utlumil druhý gól. Po něm jsme všude byli druzí, ztěžkly nám nohy. Sice jsme tam za stavu 2:0 měli šanci po tyči Masa (Masopusta), ale síly na otočení nebyly.Takže ten zápas vyzněl tak, že když nedáme tady na Spartě góla, tak tady můžeme těžko bodovat.

Nebýt trestného kopu, který skončil v brance, šli byste do druhé půle s nerozhodným výsledkem a Sparta by se asi pořádně klepala o konečný výsledek.

Tak asi to tak je a o to víc to mrzí. Z jedné standardky nás potrestají a pak už se to nějak vezlo.

Byl gól po trestném kopu rozhodujícím momentem utkání?

To si nemyslím. Rozhodující byl druhej gól a pak už to bylo těžký. Už jsme tahali nohy, a i když tam přišla tyčka, síly na to s tím něco udělat nebyly.

Po druhém gólu jste si na něco u rozhodčího stěžovali. Co konkrétně se vám nelíbilo?

Myslím si, že tam byla ruka od Šurala. Nevím, jestli ji měl u těla nebo jinak, ale byla a rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Teď už to je stejně zbytečné řešit. Navíc tam byl pouze aut, zatímco rozhodčí písknul roh. Je škoda, že jsme tady ztratili body.

Bylo vidět, že jste se Spartou hráli otevřenou partii.

My jsme zatím žádnej zápas nehráli tak, že bychom to nějak měnili. Vždycky chceme hrát agresivně a napadat, takže ani tady jsme jinak nehráli. Myslím si, že jsme měli celkem dost šancí, abychom gól dali, ale bohužel se tomu tak nestalo.

Čím to je, že po dlouhé vítězné vlně došlo ke škobrtnutí a výsledky už nejsou takové?

Nejsou takový,… no nevím. Dvakrát jsme remizovali, z toho jednou s Boleslaví venku a remíza byla zasloužená. Doma s Olomoucí jsme byli jasně lepší, akorát jsme nevyhráli. Dneska naše hra také nebyla špatná, i když jsme prohráli. Takže já bych to jako tragédii nebral.

Ztratili jste 2 body s Olomoucí, tři se Spartou a s oběma mužstvy bojujete o účast v Evropských pohárech. Není to málo?

Tak určitě jsme hlavně s Olomoucí doma chtěli a měli vyhrát. Ale do konce je ještě pět kol a myslím si, že ani Sparta nebo Olomouc všech pět zápasů nevyhrají.My musíme hrát tak, abychom udělali dostatek bodů a byli před nimi.

Ve středu vás čeká důležitý semifinálový pohárový zápas ve Zlíně a síly ubývají.

Tak hlavně si odpočineme a nové síly nabereme. Musíme se teď otřepat, soustředit se na pohár a třeba bude zase líp.