Trávník s Doležalem v české repre!

Michala Trávníka doplnil po nedělním zápase s Bohemians také útočník Martin Doležal! Trenér Jaroslav Šilhavý jej donominoval z pozice náhradníka.

Pro dva reprezentační zápasy českého národního týmu bude mít trenér Jaroslav Šilhavý k dispozici dva hráče z Jablonce! K již tradičnímu účastníkovi Michalu Trávníkovi přibude také útočník Martin Doležal! Ten dostal do národního A týmu pozvánku vůbec poprvé. "Samozřejmě jsem rád, že jsem se do nominace dostal, ale vůbec jsem to nečekal. Po zranění jsem odehrál asi dva zápasy, dařilo se mi střelecky a byl jsem mezi náhradníky v národním týmu. Je to zatím můj největší úspěch, když mě trenér Šilhavý teď povolal. Uvidíme, jestli mě trenér postaví a jestli dostanu šanci. Jsem za to moc rád, že můžu být s národním týmem," říká jablonecký útočník krátce po odjezdu na sraz národního týmu.

Český národní tým čekají dva zápasy. Nejprve přípravné utkání s Polskem ve čtvrtek 15. listopadu v Gdaňsku a následně v pondělí 19. listopadu v pražském Edenu v Lize národů UEFA proti Slovensku. A do boje tentokrát půjdou z našeho týmu opět dva hráči. "Je to pro mě lepší, že tam je Tráva (Michal Trávník), že tam nejsem sám z Jablonce. Ostatní znám buďto z televize, nebo když jsme se potkávali dřív před jejich odchodem do zahraničí. Jsem trochu nervózní, ale myslím si, že to bude v pohodě," věří jablonecký útočník, který naposledy dvěma góly pomohl k výhře 3:1 nad Bohemians Praha 1905.

S trenérem národního týmu Jaroslavem Šilhavým se Martin Doležal dobře zná ze společného působení v Jablonci. A proto se nebojí ani vzájemné spolupráce v národním týmu. "Trenér Šilhavý byl v Jablonci, hrál jsem pod ním a znám ho. Asi si dokážu představit, co chce hrát a co by ode mě mohl chtít na hřišti. Znám prakticky i celý realizační tým, takže v tomhle směru je to dobrý," vzpomíná na společné časy v Jablonci Martin Doležal.