Trenér Rada: Brzký gól nám pomohl

FK Jablonec 1.FC Slovácko
FORTUNA:LIGA, 11. kolo ne 7. 10. 2018, 15:00

Trenér Petr Rada zůstal i tentokrát věrný stejné základní sestavě a ta se mu odvděčila výhrou 2:0 nad Slováckem. Pomohla nám rychlá vedoucí branka, řekl na pozápasové tiskové konferenci.

Nelehkou pozici zažívá v současné době u kormidla Slovácka kouč Michal Kordula. Jak hodnotil šestou ligovou porážku svého týmu v řadě? „Předpokládali jsme, že trenér Rada nechá stejnou sestavu a nechá před repre pauzou hráče vyždímat. Jenže nám nevyšel samotný úvod zápasu. Po hrubých taktický chybách jsme inkasovali. To s námi samozřejmě otřáslo. Snažili jsme se z toho oklepat, ale přišel druhý gól. Pak už na nás sedla taková ta deka, nebyli jsme schopni se domácím v ničem vyrovnat. Jablonec dovedl zápas do vítězství celkem v poklidu a zcela zaslouženě vyhrál,“ konstatoval po zápase kouč Slovácka.

Jablonec zakončil nabitý týden dalšími třemi body a trenér Petr Rada mohl být spokojen. „Jsme rádi, že jsme to zvládli po náročném zápase s Kyjevem. Navázali jsme na tři povedené zápasy s Plzní, Teplicemi a Kyjevem. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, protože podle mého Slovácko nepatří do toho spodku tabulky. Za přístup a nasazení musím hráčům poděkovat. Dali jsme brzo gól, což nám pomohlo. Měli jsme tam ještě další dvě šance, ale Masopust nebyl klidnější v zakončení. Nechtěl jsem do té sestavy šahat, ale Jovović ani Masopust netrénovali, byli nakopnutí. Fungovalo to. Jsme na tom dobře fyzicky, podívejte se třeba na Tomáše Hubschmana. Uhráli jsme čisté konto, to je pro mě také důležité. Teď máme do soboty čas zregenerovat, čeká nás příští víkendu pohár v Pardubicích,“ vyhlíží už další program jablonecký kouč.