Trenér Rada si vítězství v derby cenil

FK Jablonec FC Slovan Liberec
HET liga, 26. kolo ne 29. 4. 2018, 18:30

Trenéři odvěkých rivalů Liberce a Jablonci hodnotí čtyřicáté osmé derby, které ovládli fotbalisté Jablonce po výhře 2:0.

Trenér Slovanu Liberec David Holoubek viděl porážku svého týmu ve vypjatém zápase následovně. „V prvním poločase jsme si vypracovali příležitosti, ale sráží nás jejich proměňování. Hráči, kteří by to měli táhnout jsou trochu mimo. V tom bych řekl, že se ten zápas lámal, protože pak soupeř z jedné šance dal branku. Snažili jsme se, ale nebylo to z naší strany tak kvalitní. Furt jsou ale čtyři zápasy, liga je vyrovnaná, musíme zvládnout příští zápas s Jihlavou. Žijeme a o pohárové příčky chceme dál bojovat. Největší bolest našeho týmu je v nevynucených chybách. Psychická odolnost našich hráčů není na takové úrovni. Sypeme to do hráčů horem dolem. Doufám, že poslední čtyři kola zvládneme,“ vzhlíží k závěru ligového ročníku trenér Liberce.

48. derby ovládl tým Petra Rady, který byl samozřejmě na pozápasové tiskové konferenci v dobré náladě. „Jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Čekali jsme, že to bude těžké utkání. Zahrozili nejdříve oni a nás podržel brankář Hrubý. Měli jsme tam určité náznaky a do vedení jsme se dostali po pěkném centru Holeše a hlavičce Doležala. Měli jsme tam ještě další šanci, ale neproměnili jsme jí,“ litoval jablonecký lodivod a pokračoval.

„Liberec byl v druhé půli vyhecovanější, uklidňoval jsem naše hráče, aby zbytečně nejančili. Víceméně se nám to dařilo, Liberec žádnou vyloženou šanci neměl. Z brejkových situací jsme měli spoustu šancí, jenže nás trápí jejich proměňování. Liberec měl balon více pod kontrolou, nám se otevírala okénka a my jsme jich měli využít více. Přišel až Diviš a krásným gólem rozhodl. Liberečtí žádnou stoprocentní šanci pak neměli, proto si vítězství ceníme. Jsem rád, že byla krásná atmosféra, že jsme to dotáhli. Prohru z podzimu jsme jim teď vrátili, je to sportovní rivalita mezi kluby a hráčům za přístup a nasazení v zápase děkuji,“ dodal Rada.

Jablonec se tak dál rve na špici ligové tabulky. „Jsme tam a budeme tam vody čeřit. Na pohárové příčky chceme. Evropa zaručuje zviditelnění. Jsme tam a budeme o to dál bojovat,“ říkal odhodlaně jablonecký trenér.