Trenér chválil morálku, dnes to nebylo o fotbale

FK Jablonec 1.FK Příbram
FORTUNA:LIGA, 16. kolo ne 24. 1. 2021, 14:00

Hodnocení trenérů Příbrami i Jablonce se po dnešním vítězství jabloneckých barev stáčelo především k těžkému terénu, na kterém se duel odehrál.

Trenér Příbrami Pavel Horváth při hodnocení nedělního utkání zavzpomínal na časy, kdy oblékal dres Jablonce a zažil na severu Čech podobné vrtochy počasí. „Z tohoto pohledu a terénu to byl dnes výjimečný zápas. Bylo to těžké v těchto podmínkách. Hřiště bylo dobře připravené, ale pak začalo silně sněžit a dopadlo to takhle. My jsme už vedli v Budějovicích, vedli jsme také tady, ale jsem zklamaný zase nemáme ani bod, bez ohledu na to, proti komu jsme hráli. Jablonec má výborné hráče, není náhodou, že jsou na čele ligy. Nahrával nám terén, i vedení, troufnu si říct, že jsme se porazili sami. Bohužel jsme hráli ve středu a hráčům síly ubývaly. Byl to v podstatě jen boj. Všichni na hřišti se vydali ze všech sil. Obzvlášť v konci zápasu byla vidět zkušenost Jablonce. Po vedení jsme to měli odehrát úplně jinak. Jablonec chtěl i v těchto podmínkách hrát fotbal, my se o to také pokoušeli. Jenže každé podklouznutí je risk. Tenhle terén pro mě není úplně překvapující, hrál jsem tu dva a půl roku a vybavuji si zápas s Viktorkou Žižkov, hřiště tehdy bylo úplně pod vodou, ale myslím, že jsme ten zápas vyhráli. Je 24. ledna a klimatické podmínky tu jsou dané, teď když jsem se díval na to hřiště po zápase, tak jsme zvědav, co se tu bude dít potom,“ řekl na tiskové konferenci kouč Příbrami.

Trenér Jablonce Petr Rada dnes příliš fotbal hodnotit nechtěl. „Není co hodnotit, byl to boj, fotbal dnes hodnotit nejde. Byli jsme sebevědomější a dali jsme do toho vše. Hráči odvedli stoprocentní výkon. Kondičního nasazení tam bylo, odběhali jsme toho hrozně moc. Je to pro nás hrozně důležité vítězství. Hru jsme měli pod kontrolou, ale díky terénu jsme se do šancí moc nedostávali. Až v 45. minutě jsme se dostali do velké šance, ale gól jsme nedali. Po poločase jsme bohužel inkasovali a bylo to pro nás hodně nepříjemné. Hráči ale ničemu nepodlehli, nebyli otrávení a toho si cením nejvíc. Před zápasem se nám zranil Holík, je to něco svalového, což pro nás bylo nepříjemné. Pro mě je důležité, aby se hráčům vyhýbala zranění i v tomto marastu. Terén byl regulérní, protože rozhodčí uznal hřiště jako způsobilé. Koronavirus nás dohnal do toho, aby se začalo dřív a stihlo se mistrovství Evropy. Hřiště jsme měli skvěle připravené, ještě ráno tu bylo sucho. Teď je mi ale líto trávníkářů, jsou zoufalí a náklady na údržbu budou veliké. Asi ani za 14 dní nebude hřiště v dobré formě,“ konstatoval Rada.