Trenéři hodnotí první ligový duel v Ostravě

FC Baník Ostrava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 1. kolo po 23. 7. 2018, 18:00

Jablonec nebyl v Ostravě horším týmem, jenže své šance neproměnil. V závěru navíc inkasoval po vlastní brance. Trenér Rada na tiskové konferenci přiznal. „Všechno se to na nás sesypalo.“

Velmi spokojený byl s tříbodovým ziskem v úvodním ligovém zápase proti Jablonci domácí lodivod Bohumil Páník. „Nebyl to moc líbivý fotbal, takové ale ty začátky sezony bývají. Čekal nás obrovsky těžký soupeř. Viděl jsem asi sedm jejich zápasů, měli jsme o nich dobré informace. Věděli jsme, že když to otevřeme, proti takovému soupeři, že bude zle. Dvakrát jsme taky jejich příležitosti přežili. Máme vítězství, ale je potřeba říct, že soupeř nebyl horší než my. S takovým soupeřem výhra ohromně těší,“ přiznal po zápase spokojený kouč Baníku Páník.

Naopak nelibě nesl těsnou porážku vlastním gólem jablonecký trenér Petr Rada. „Věděli jsme, že nás tu nečeká nic lehkého, Baník se loni udržel v lize a to je dobře, jsou tu v euforii. Bylo vidět, že to bylo první kolo, výkon totiž nebyl optimální, bylo tam hodně nepřesností a ztrát. My jsme měli hodně šancí, ale ty jsme neproměnili. Gól jsme si dali vlastní, a ještě před koncem. Všechno se to na nás sesypalo,“ smutnil náš trenér.

Přitom úvod zápasu zastihl v lepším rozpoložení právě náš tým. „Měli jsme šanci Doležalem v úvodu, pak nás domácí trochu zatlačili. Na začátku druhé půle měl dobrou šanci Jovović, v třetí příležitosti přestřelil ve skluzu Doležal. Když nedáme ze tří takových šancí na Baníku gól, je to pak těžké. Ostrava neměla podle mého nic vyloženého, až na to, že jsme v závěru neodvrátili jeden rohový kop, inkasovali a pak už bylo málo času. Domácí navíc hráli ten závěr chytře. Věděli jsme, že Ostrava bude v čele s Barošem agresivní, a to se potvrdilo. Úplně dobře nám dnes nefungovali krajní hráči, od nich tam toho bylo málo. Ale stoperská dvojice obstála. Přesto odjíždíme s prázdnou a mrzí nás to. Rozebereme si, co bylo špatně a musíme se teď připravit na Spartu,“ zakončil svůj pohled na první ligový zápas nového ročníku jablonecký kouč.