Trenéři řešili Janetzkého, Radu mrzela ztráta

FK Jablonec SFC Opava
FORTUNA:LIGA, 21. kolo ne 17. 2. 2019, 15:00

Zklamaný ze ztráty dvou bodů na domácím hřišti byl kouč Jablonce Petr Rada. Na tiskové konferenci obou lodivodů se po zápase rozebíral i skórující Janetzký, který v Opavě hostuje právě z Jablonce.

Opavský kouč Ivan Kopecký byl s konečným bodem z jablonecké Střelnice spokojený. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, dobře jsme kombinovali. Ale naše snaha končila před šestnáctkou. Zmrazil nás gól, byl to skoro takový polovlastňák. Dostali jsme se do hry a po pěkné akci jsme Janetzkým vyrovnali. Jablonečtí zahrozili ránou Kubisty a měli i další závary. My jsme se soustředili na defenzívu a vyráželi k brejkům. V druhém poločase to bylo dost nepřesné. Soupeř měl mírnou převahu a ta vyústila ve vlastní gól. To pro nás byla taková rána. Jablonec měl standardní situace, dobrou střelou Trávníka chytil zase brankář Šrom. Podařilo se nám i díky dvěma střídáním srovnat. Hráči tam nechali všechno, v některých pasážích jsme vypadali velmi dobře. Dvakrát jsme dokázali za nepříznivého stavu srovnat,“ těšil bod z jabloneckého stadionu trenéra Opavy.

To jablonecký lodivod Petr Rada neskrýval po zápase smutek. „Jsem zklamaný, nedotáhli jsme to do vítězného konce. Nevstoupili jsme do zápasu tak přesvědčivě. Věděli jsme, že Opava je pracovité a bojovné mužstvo. Šli jsme do vedení Vatajelem, ale pak jsme nepokryli hráče a Janetzký srovnal. Chyběl nám větší pohyb, na tom jsme chtěli zapracovat v druhém poločase. Měli jsme šanci Chramostou, jemu chytil gólovku brankář. Nakonec jsme byli potrestáni čtyři minuty před koncem, po situaci, kterou bychom si měli pohlídat. Smola nám tam hlavičkoval sám. V závěru Opavě narostlo sebevědomí, nám už chyběla síla. Jsem proto celkově zklamaný, je to pro nás ztráta. Body z venku jsme bohužel nepotvrdili. Teď navíc jedeme dvakrát ven,“ smutnil Rada. V ideální kondici nebyl ještě ani vyhřívaný trávník jabloneckého stadionu. „Byly tu extrémní zimní podmínky, na podzim se na něm také odehrálo hodně zápasů. Kombinace celkově vázla, někdy jsme si pomáhali dlouhými nákopy. Pro tým, který brání, je to jednodušší. Ale to není omluva, chyběla nám lehkost a zažité kombinace. Dostali jsme gól ze standardní situace, to je pro mě nepříjemné,“ uvedl dále kouč a vysvětlil absenci kapitána Hübschmana. „Tomáš měl svalové zranění, které ho nepustilo do hry. Ale v polovině týdne by se měl znovu zapojit do tréninkového procesu,“ prozradil Rada.

Paradoxem je, že hostujícímu týmu pomohl k dělbě bodů jedním gólem hráč Janetzký, kmenový hráč Jablonce, který v Opavě hostuje a měl svolení dnes hrát. „Kuba je kvalitní, je to trochu rarita. Proč by ti kluci nemohli hrát? Vždyť je to ve prospěch fotbalu. Možná je to pozitivní i pro Jablonec, aspoň vidí, jaké mají hráče,“ řekl k osobě Janetzkého kouč Opavy a trenér Jablonce ho doplnil. „Je to ojedinělá věc. Já tohle moc nesleduji. Janetzkému jsme dali zelenou, ale je to spíš otázka na vedení klubu, ti o tom rozhodují. Kdyby to bylo na mně, jsem pro, ať ti hráči hrají,“ doplnil Rada.