Třetí místo jsme si zasloužili, řekl trenér

FK Jablonec 1.FC Slovácko
HET liga, 30. kolo so 26. 5. 2018, 16:00

Jako zasloužené hodnotil náš kouč Petr Rada konečné třetí místo v HET lize a vybojovanou účast v základní skupině Evropské ligy. Co zaznělo ještě na pozápasové tiskové konferenci?

Trenér Slovácka Michal Kordula označil vítězství jabloneckých barev za zasloužené. „Z naší strany to nebylo povedené utkání. Do desáté minuty to možná ještě šlo, ale poté naší velké šanci vzal už Jablonec otěže zápasu do svých rukou. Kontroloval hru a my jsme nestíhali. Všude jsme byli pozdě, byli jsme slabší v taktických věcech, osobních soubojích i rychlosti. Jablonec vyhrál zaslouženě a já mu gratuluji. Své hráče ale za celý rok musím pochválit, patří jim absolutorium, ten konec jsme jeli už přes závit,“ přiznal hostující kouč, který zároveň pogratuloval našemu týmu k postupu do Evropské ligy. „Pro jablonecký klub je to obrovský úspěch, moc jim gratuluji. Přeju to především Míšovi Trávníkovi, který prošel našim klubem. To jak se Jablonec prezentoval celé jaro, jen říká, že si to zaslouží,“ uvedl trenér Slovácka.

Petr Rada dovedl náš tým k historickému milníku, přivedl klub poprvé do skupiny Evropské ligy. „Všichni jsou teď šťastní, prolomili jsme věc, která se tu předtím nikdy nepovedla. Ten zápas byl důležitý, těch prvních sedm minut to nebyl od nás dobrý výkon, soupeř neproměnil svou velkou šanci. Pak jsme se uklidnili, dali jsme gól a Slovácko nemělo ani žádnou šanci. Hráče jsem upozorňoval, že i po poločase musíme být aktivní, přesto jsme jen v začátku půle vyplňovali prostory. Uklidnili jsme se až šťastnou brankou, která nebyla asi podle představ, ale padlo to tam. Museli jsme dvakrát nuceně střídat, ale v tom vedru a konci sezony měli hráči nějaké zdravotní problémy. Dotáhli jsme to do vítězného konce, jsme třetí, a to třetí místo jsme si zasloužili. Ale není to moje zásluha, že jsme udělali těch 35 bodů. Chci poděkovat kompletnímu realizačnímu týmu a všem lidem kolem klubu, nemůžu je všechny vyjmenovat, těch lidí tu není moc, všichni jsme se ale respektovali, to třetí místo nepatří mně, patří všem, co se na tom podíleli. Je to úspěch, největší poklonu pak skládám panu Peltovi, je to jeho srdcová záležitost. On věří hráčů a oni jemu. Snil o tom dlouho. Uhráli jsme to fotbalově a tak jak se fotbal má dělat,“ konstatoval náš kouč a pokračoval.

„Mrzí mě jedna věc. Že někdo zpochybňuje naši práci. Trenér Olomouce pan Jílek v minulém kole prohlásil, po našem vítězství nad Slavií, že je překvapující a zarážející výsledek. Ten chlapec z Olomouce, je moc mladej a dává lidem podnět k tomu, jestli je fotbal čistý nebo ne. To, že někdo zpochybňuje naše vítězství nad Slavií, to mě mrzí. Tohle se nedělá, je mladej a perspektivní, ale ať váží slova,“ čílil se jablonecký kouč na adresu kouče z Hané.

Pak se ale vrátil k tomu, čeho jeho tým dnes dosáhl. „Teď ve mně převažují výborné pocity, že jsme to dosáhli. Udělali jsme 35 bodů za jaro, dali jsme spoustu gólů, nehráli jsme pasivně. Chceme si teď užít to, co jsme dokázali. Osobně nejsem ten, co by honil nějaké mety. Jsem teď samozřejmě šťastný, kam jsme se dostali. Pracoval jsem s hráči, kteří to chytli za správný konec,“ uzavřel hodnocení trenér čerstvého týmu hrající základní skupinu Evropské ligy.