Po vyrovnaném začátku utkání si Příbram vzala utkání do své režie.

ČLŽ U14       Kolo: 6       Datum: 27. 9 .2020

1. FK Příbram FA - FA Jablonec 4:0 (1:0)

Sestava FA Jablonec: Hnyk - Růta, Hlubuček, Chýlek, Hanč - Truchan, Vrabec, Mucska (55. Mašek), Kurfiřt (55. Hecko), Mihalo - Rejnart T. (55.Šíra)

Trenéři: Bejda, Řezníček

Branka FA Jablonec:

Potrestání FA Jablonec:

Sestava soupeř: Karas (41. Melzoch) - Hevessy, Zápotočný, Havelka, Vaněček - Nikl (49. Zelenka), Hájek (41. Vondra), Tomšovic, Kalivoda (41. Janouch), Abrhám - Kindlmann (63. Sůra)

Branky soupeř: 20. Nikl, 51. Tomšovic, 54. Abrhám, 74. Sůra

Potrestání soupeř:

Hřiště/povrch: UMT Na Litavce

Rozhodčí: Lafek - Jeřábek, Sandr

Komentář:

Začátek utkání byl velmi vyrovnaný a na první šanci jsme si tak museli počkat až do 14. minuty, kdy střela z hranice pokutového území proletěla těsně nad naší brankou. Ve 20. minutě se už domácí radovali, když Nikl zužitkoval kolmou přihrávku přes střed hřiště a zakončil nájezd přesně k tyči - 1:0. Ve 22. minutě mohli domácí navýšit vedení, když
po špatném důrazu Mucsky ve středové řadě a následné průnikové přihrávce nedokázal domácí hráč míč vtěsnat mezi tři tyče. Naopak ve 25. minutě mohlo být vyrovnáno, když po dobré kombinaci na levé straně přišel centr od Růty, který domácí brankář vyrazil jen k Vrabcovi na hranici pokutového území, ten ale míč poslal mimo branku. Příbram poté ještě dvakrát trefila břevno a jednu šanci zmařil dobrým zákrokem Hnyk.

Do druhého poločasu měli lepší vstup domácí, když nejdříve netrefili odkrytou bránu a poté zakončili nad. Poté jsme přebrali otěže zápasu my, zahrávali jsme několik rohů, mohli jsme kopat pokutový kop. Ve 49. minutě spálil šanci Kurfiřt, když dobře trefil střelu po zemi, kterou brankář pouze vyrazil, ale bohužel ne k našim kopačkám. O minutu později se na straně protáhl dobře hrající Truchan, který ale netrefil branku. Bohužel se potvrdilo fotbalové pravidlo ´´nedáš-dostaneš´´ a tak v 51. minutě navýšil po úniku na 2:0 Tomšovic. Inkasovaný druhý gól z našeho tlaku s námi zamával a tak už o tři minuty později navýšil Abrhám po akci ze strany na 3:0 a rozhodl tak definitivně o osudu utkání.

V 65. minutě předvedl skvělý reflex na brankové čáře Hnyk, když se ze standardní situace najednou míč zjevil v jeho rukavicích. Ze standardní situace jsme zahrozili i my, když Chýlek z 28 metrů nastřelil svojí ránou břevno. Hnyk poté ještě zlikvidoval dva nájezdy a ještě jednou v 74. minutě inkasoval z kopačky Sůry. Z Příbrami jsme tedy odjeli bez bodu s porážkou 4:0.