Mládež
3
červen
2019

U15 si zajistila prvenství v soutěži


Jablonecká U15 si s předstihem zajistila prvenství v České divizi žáků (skupina C) a připravila tím tak baráž pro náš celek U14, který se pokusí postoupit do nejvyšší žákovské soutěže.

Ohlédnutí za zimním obdobím, průběhem sezony nám připravil trenér U15 Petr Bulíř. Ten společně s asistenty Václavem Kopalem a Petrem Banickým dotáhli tým až na první příčku a nyní boje o postup mezi žákovskou elitu přeberou žáci U14 pod vedením Honzi Kozderky a jeho asitenty. 

S týmem už pracujeme ve složení už čtvrtý rok. Za tuto dobu se mužstvo až na pár výjimek snažíme držet pohromadě a z kluků dostat jak se říka co nejvíc a vhodným doplňováním ho postupně stabilizovat až k přechodu do dorostenecké kategorie. Máme v týmu některé velmi talentované hráče a například Vítek Phan a David Nykrín už nakoukli i do širšího výběru reprezentace ČR U15. Nehrajeme sice nejvyšší žákovskou soutěž, ale jsme přesvědčeni, že pokud bychom ji hráli, rozhodně by naše role její parametry splňovala a pohybovali bychom se minimálne v jejím středu tabulky. Důkazem toho jsou také zápasy s mužstvi právě z nejvyšší soutěže, které pravidelně hrajeme v přípravném období jako tomu bylo např. i v letošní zimní přípravě, kdy jsme porazili týmy Dukly, Meteoru, Jihlavy, Mládé Boleslavy, remizovali s Bohemians a těšte prohráli s Pardubicemi po jinak výborném výkonu, kdy jsme ovšem hráli bez několika nemocných hráčů s doplněním týmu hráči U14.

V naší soutěži jsme v jarní části odehráli až na poslední kolo všechna utkání. Podstatný je pro nás trenéry fakt, že kluci chtějí na sobě ohromně pracovat, mají neuvěřitelnou chuť do trénování a toto vše si přenášejí také do utkani, což je pro nás trenéry velmi motivující a také nás ,,práce,, s nimi velmi naplňuje. O velikonočním víkendu jsme se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Roudnici n/L, kde startovala také spousta týmů z nejvyšší žákovské soutěže a v polovině června se zúčastníme tradičního kvalitě obsazeného turnaje v Přelouči. Ale samozřejmě prioritou bylo pro nás vyhrát svoji soutěž a dát tím našemu týmu U14, v baráži, možnost se pro příští ročníky probojovat do nejvyšší žákovské soutezě, která by našemu mládežnickému fotbalu slušela.

Výsledky podzimní části našich žáků U15: Žáci vstoupili do druhé poloviny soutěže 31.3.2019 utkáním s Náchodem, který zvládli jasně 6:1. K dalšímu utkání naši borci cestovali do Čáslavy, kde se zrodila remíza 0:0 a po penaltách se radoval náš tým. Druhé domácí utkání proti Vlašimi náš tým bohužel nezvládl a prohrál 1:2, nicméně v dalším důležitém utkání přehrál jasně 4:0 Chrudim a nakročil tak k zisku titulu. O tři dny později opět na domácí půdě žáci porazili SK Benešov 3:0 a domácí "trip" zakončili další důležitou výhrou 3:0 na celkem z Cidliny. Následně si kluci s chutí zatříleli v Nymburce, kde vyhráli jasně 5:0, doma pak porazili Třebeš 3:0 a sedmigólovým přídělem potěšili trenéry v Kolíně. Nyní je čeká závěrečné kolo v Trutnově, kde zakončí již jasný mistr soutěže své ligové působení na trávnících. 

Nyní se již můžeme začít připravovat na baráž a Petrovi děkujeme za shrnutí a držíme nadále klukům palce.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.