U15 zahájila zimní přípravu

V pondělí 13. ledna se po zimní přestávce sešla naše U15 na prvním tréninku v zimní přípravě.

Kluci dostali měsíc „volno“, které měl každý vyplnit individuální přípravou (ostatní sportovní činnosti, baterie cviků s vlastním tělem. Minulou středu již kluci absolvovali kondiční a dovednostní testy. V zimním přípravném období budeme trénovat v domácích podmínkách a soustředění absolvujeme již tradičně v Rokytnici nad Jizerou. O víkendu jsme sehráli první přátelské utkání s FC Slovan Liberec a čeká nás ještě 7 přípravných utkání. V průběhu února a března plánujeme hokejové utkání s naší U14.

FA Jablonec - FC Slovan Liberec 7:1 (3:1)

Hned od úvodu utkání byl náš tým dominantnější na míči a už ve 13. minutě jsme se ujali vedení, kdy Husenica zatáhl míč po lajně, kličkou do středu pole přešel přes bránícího obránce a průnikovou přihrávkou vybídnul dobře naběhnutého Gašiho, který udržel klid na kopačkách a předložil míč volně nabíhajícímu Weranimu, který neměl žádný problém míč uklidit do prázdné branky. Ve 24. minutě našel Voldán dlouhým pasem Husenicu na kraji zálohy, který míč zatáhl až do vápna a dobře mířenou přihrávkou našel Weraniho, který zvýšil na 2:0. Liberecký brankář se ani neoklepal a lovil míč potřetí, když Voldán našel nově příchozí zimní posilu Michala Ngueyena, který nádhernou kolmicí vyslal k úniku Weraniho, ten po samostatném úniku obešel i brankáře hostí a zakončil do odkryté kasy 3:0. Minutu před koncem poločasu se radoval i Liberec, který využil naše zaváhání v přerušené hře, kdy soupeř bleskově rozehrál z poloviny hřiště standardní situaci a útočící hráč Liberce střelou pod břevno překonal Bureše a Liberec snížil na rozdíl dvou branek 3:1. Do druhého dějství jsme vstoupili dobře a hned ve 41. minutě jsme se radovali, když po pohledné akci vsítil gól Werani 4:1. Ve 49. minutě zachyboval soupeřův brankář při rozehře a Werani už měl snadný úkol dopravit míč za záda gólmana Liberce 5:1. O další gól našich barev se postarala trojice brankář Bureš, který dobře rozehrál na stopera Bjačka, ten poslal časovanou přihrávku do prostoru na neúnavného Weraniho, který své sólo od poloviny hřiště vyřešil tvrdou střelou do branky Liberce 6:1. Na konečných 7:1 zvýšil útočník Chlum, kterému připravila gólovou pozici dvojice Voldán s Weranim.

Do zápasu nastoupili tito hráči - Bureš, Škaloud, Zámečník, Bjaček, Nagy, Voldán, Nguyen, Gaši, Werani, Husenica, Chlum, Havlíček, Kousal, Kubín