U16 si poradila s Mostem

Mostecký FK FK Jablonec
3:5
Česká divize dorostu U16, 13. kolo so 3. 11. 2018, 14:15

Jablonečtí tentokrát zavítali na půdu Mosteckého fotbalového klubu, kde bylo jejich cílem poprvé přivést z venkovního utkání všechny tři body a to se jim povedlo

V úvodu zápasu se dařilo více domácím, kteří dobře kombinovali ve středu pole, z čehož vyplynula první šance, kterou však Fiala zneškodnil. Ve 21. minutě udržel na vápně míč Šedina, přistrčil Linhartovi, ten ještě potáhl na střed a krásnou střelou křížem poslal Jablonecké do vedení. O pět minut později pláchl po pravém křídle opět Šedina, střílenou přihrávkou našel na zadní tyči Janďuru a ten nekompromisně zavěsil pod břevno, 2:0.40. minuta, do třetice Šedina po křídle a tentokrát jeho pas našel Šťovíčka, který upravil poločasové skóre na 3:0 pro Jablonecké!Krátce po přestávce se dočkal svého gólu i Šedina, když Bartoš zatáhl míč po levém křídle, našel Šťovíčka, kterého gólman domácích ještě vychytal, ale na Šedinu už čekala pouze prázdná branka 4:0. Most se ale nevzdal. V 65. a 69. minutě předvedl útočník domácích dvě skvělé individuální akce a snížil tak na 4:2. Na kopačky Jabloneckých to přineslo značnou nervozitu, což vyústilo pomalou malou domů Řezníčka, kterou soupeř vystihl a do prázdné branky snížil na rozdíl jediné branky. Od té chvíle se hra změnila spíše v bitvu a následoval jeden souboj za druhým. Až v 90. minutě potáhl míč středem Drda, prostrčil na Linharta a ten svým druhým gólem v utkání stanovil konečné skóre na 5:3 pro Jablonecké.