Mládež
leden

U19 a starší žáci v přípravě proti Mladé Boleslavi

Nejstarší dorost FK Jablonec U19 a starší žáci U15 a U14 odehráli přípravná utkání proti soupeři z Mladé Boleslavi

FK Jablonec U19 - FK Mladá Boleslav U19 1:2 (0:1)

Branky:
29. 0:1
60. 1:1 Podzimek po přihrávce Coufala
85. 1:2 z PK

Sestava FK Jablonec: Mazánek - Janda, Dejl, Jelínek (46.Dvořák) - Horáček, Michálko, Podzimek, Coufal, Vrzák - Vosecký, Váňa (46.Drda)

Trenér Bryscejn: "S extraligovým soupeřem jsem sehráli více než vyrovnané utkání. Přesto, že jsme byli v sestavě nekompletní, naši hráči podali velmi dobrý výkon zejména ve druhém poločase."

FK Jablonec U15 - FK Mladá Boleslav U15 3:6 (1:5)

Sestava FK Jablonec: Bureš, Škaloud, Zámečník, Bjaček, Cvrček, Nguyen, Voldán, Kubín, Werani, Chlum, Gaši, Nagy, Kousal

Pro nemoc a zranění nenastoupili: Vorel, Husenica, Finnimore, Kuhn, Hubálovský, Havlíček

O víkendu náš celek hostil na domácí půdě dalšího ligového soupeře, se kterým se budeme potkávat v naší nejvyšší soutěži. Mladá Boleslav patří k top špičce spolu se Slavií, Spartou, či Plzní.

Do zápasu naši kluci nevstoupili dobře a hned ve 3. minutě utkání mohli hosté slavit. Gólu předcházela naše ztráta míče na polovině hřiště od stopera Bjačka, který špatnou kličkou v nesprávnou chvíli nabídl soupeři samostatný únik na Bureše – boleslavský záložník nabídkou nepohrdl a přesně zakončil 0:1. Po pěti minutách přišla z naší strany rychlá odpověď na brzký gól našeho rivala, kdy Werani zatáhl míč po lajně, kličkou se dostal před bránícího obránce a přesnou přihrávkou na hranici vápna našel Voldána, který si rychle míč připravil do střelecké pozice a tvrdou střelou rozvlnil síť boleslavského celku 1:1. Po vyrovnávací brance nás hosté o minutu později zaskočili, kdy zvyšovali na 1:2 po chybě stoperské dvojice Zámečník s Bjačkem – brance předcházelo špatné odehrání míče a špatné zajištění druhého stopera. V 10. minutě náš tým měl výhodu pokutového kopu po faulu v šestnáctce na Weraniho. Penalty se ujal Gaši, ale špatně kopnutou penaltou nechal vyniknout boleslavského brankáře – stav pořád 1:2 pro hosty. Vzápětí po rozehrané akci boleslavských, se po pravé straně řítil urostlý záložník, který se dostal až na hranici vápna a střelou s nulového úhlu nachytal na nedbalkách na první tyči Bureše a střelou o tyč dostal míč do sítě – v tuto chvíli se zápas vyvíjel lépe pro Mladou Boleslav. Nutno podotknout, že místo toho, abychom srovnali skóre na příjemných 2:2 a nadechovali jsme se k náporu a Mladou Boleslav trochu vyvedli z koncentrace, tak po neproměněné penaltě takhle trestuhodně obdržíme branku 1:3. V této chvíli se zápas lámal a nakláněl se stranu Mladé Boleslavi, která hlavně v prvním poločase byla aktivnější a častěji byla v držení míče. V rozmezí od 21. do 33. minutě jsme obdrželi ještě dvě branky a tím skončil poločas 1:5 pro Bolku. Po šesti minutách od začátku druhého poločasu naši borci snížili na rozdíl tří branek, kdy špatnou rozehrávku boleslavského brankaře vystihl Chlum a ve vápně míč předložil volnému Weranimu, který umístěnou střelou k tyči míč uklidil do sítě 2:5. Další slabší chvilku si vybral v 61. minutě Bjaček, který prohrál osobní souboj a nabídl nezištně další šanci ke skórování boleslavskému hráči, který zvýšil náskok na 2:6 pro modrobílé. V 64. minutě jsme měli příležitost rozehrání rohového kopu, kterého se ujal Gaši a přesným centrem našel výborně naběhnutého Weraniho, který nikým nekrytý hlavou snížil 3:6. Druhé dějství bylo z naší strany o mnohem povedenější než poločas první. Soupeři jsme se vyrovnali, dokonce jsme vyhráli druhý poločas v poměru 2:1. Musíme, ale říct, že tento soupeř nás prověřil daleko lépe než Slovan Liberec, i když odcházíme jako poražení. Ukázal nám naše nedostatky, na kterých musíme do jarních bojů zapracovat a zlepšit, abychom byli úspěšní jako celek.

FK Jablonec U14 - FK Mladá Boleslav U14 1:3 (1:1)

Branka: Svoboda

Sestava FK Jablonec: Belák, Duschka, Duštíra, Dvořák, Hanuš, Heletey, Klucký, Koňák, Kvapil, Lukeš, Nagy, Novák, Sirůček, Skalický, K. Svatý, M. Svatý, Svoboda, Špís, Vopat.

Hodnocení realizačního týmu: "Velmi dobrý výkon našich hráčů. V prvním poločase jsme byli Boleslavi velmi vyrovnaným soupeřem, byli jsme silnější na míči, bohužel nám do finální fáze chybělo více náběhů a tak jsme nebyli nebezpeční jak jsme si přáli. Zápas se zlomil při druhé penaltě na 1:2 (nutno podotknout, že nafilmované) a naši kluci už nebyli po prostřídání schopni soupeři výrazněji konkurovat. V zápase se objevili velmi dobré věci jak směrem dopředu tak i v obrané fázi a za některé individuální výkony hráčů je nutné je pochválit. Někteří po zápase skončili "na zádech" a bylo vidět, že do zápasu dali všechno. Je na čem stavět a tohoto výkonu si velmi ceníme"