U19 doma podlehla Spartě

FK Jablonec AC Sparta Praha
1:2
Česká liga dorostu U19, 20. kolo ne 7. 4. 2019, 10:00

Jablonecký starší dorost nestačil v utkání 20. kola České ligy na celek Sparty Praha B, kterému podlehl 1:2 (1:2). O výsledku rozhodla prakticky první čtvrthodina, kdy Sparta důslednou hrou šla do dvougólového trháku.

Hosté šli do vedení už ve 4. minutě. Nejprve pálil Hapal a Vajner ránu vyrazil, ale další odraz se dostal k Zuberovi, který prudkou střelu umístil do jablonecké sítě. Jablonec pak zahrozil v 7. minutě nepřesnou střelou Voseckého z dálky. A ve 14. minutě střelec první branky Sparty uspěl podruhé, když po zbytečné ztrátě Tokára ve středu hřiště soupeř posunul míč mezi jablonecké zadáky a byl to právě Zuberu, který neměl problém zasunout míč po zemi podél Vajnera podruhé do sítě. Další možnost hráče Zubery ve 20. minutě Vajner chytil. Domácí postupně hru srovnali ve 25. minutě dali kontaktní gól. Autorem byl Vosecký, který tak zakončil svou kombinační akci s Černákem pravou stranou. Vyrovnání měl ve 30. minutě na kopačce Šimůnek po rohovém kopu z levé strany. Jeho ránu na zadní tyči soupeři srazili jen na další roh. V dalším průběhu první půle se šance ke skórování už neujaly. Měli je u Sparty Zuberu a Vacek, u Jablonce dvakrát Vosecký. Všichni mířili mimo. Druhý poločas se vyznačoval velkou snahou, úsilím a bojovností domácích srovnat stav, ale chyběl jim k tomu zejména klid v zakončení a když, tak uspěl gólman hostů Janáček. Obdobně tomu bylo na druhé straně, kde z rychlých brejků Sparty gól také nepadl.

Trenér Mgr. Michal Kolčava zhodnotil utkání takto: "Špatný vstup do utkání - nesoustředěnost, bojácnost poznamenal prvních 20 minut a my prohrávali 0:2. Snížením jsme se vrátili do utkání. Vyrovnali hru. V druhém poločase jsme se snažili o vyrovnání, bohužel jsme se dostali díky dobré defenzivě soupeře do malého počtu zakončení. Rezervy spíše respekt jsme měli při rozehrávce, málo jsme se o ní pokoušeli. Soupeř byl poté lepší v dobrání druhých míčů. Vázl nám přechod mezi zálohou a útokem, kdy jsme hráli spíše do šířky než účelněji "do kolma". Hráči utkání poctivě odpracovali, ukázalo nám to rezervy týmové i individuální"