U19 nečekaně podlehla Neratovicím

FK Jablonec FK Neratovice - Byškovice
1:3
Česká liga dorostu U19, 29. kolo pá 19. 4. 2019, 10:00

V předehrávce 29. kola České ligy podlehl nečekaně starší dorost FK Jablonec celku Fotbal Neratovice – Býškovice 1:3 (0:2). Domácí s několika změnami v sestavě oproti minulému zápasu předvedli velmi špatný výkon a po zásluze nebodovali.

Zhruba 20. minut měli jablonečtí převahu, z které nevyužili své šance ani Javůrek ani Černák. První akce Neratovic skočila v 18. minutě rohem. Druhá pak ve 21. minutě znamenala gól v domácí síti, jehož autorem byl Tesař, jenž pálil míč odražený Mazánkem po střele Šmejkala. V 29. minutě měl na hlavě vyrovnání Podzimek po centru Jandy zprava, ale přestřelil. Ve 40. minutě prošel pravou stranou snad přes pět soupeřů Majerech, jeho střelu sice Mazánek u tyče vyrazil, ale na dorážku Stanislava už nestačil – 0:2. Ve 43. minutě míč z trestného kopu Podzimka z pravé strany Javůrek na zadní tyči hlavou namířil přímo do gólmana. Minutu před koncem první půle Podzimkova rána z dálky branku těsně přeletěla. Po obrátce se očekával nápor Jablonce k rychlému vyrovnání. Ale nestalo se tak. V 47. minutě ztratil Šimůnek míč a na Mazánka se řítil sám Šmejkal, ale naštěstí pro domácí minul. V 53. minutě hosté zvýšili na 0:3, když Martinec využil zmatků v rozehrávce jabloneckých a k pravé tyči poslal míč potřetí do branky. V 57. minutě Jablonec snížil zásluhou Podzimka, který zužitkoval jeden z mnoha rohových kopů domácích. V poslední půlhodině zápasu se jablonečtí snažili uspět dalšími góly, ale vlastní nepřesností a obětavostí soupeře jim to nebylo umožněno.

Trenér Mgr. Michal Kolčava hodnotil utkání takto: " Do 20 minuty jsme nedali dvě stoprocentní šance, což byli zlomové okamžiky. Následně velmi slabá defenzívní činnost všech hráčů, soupeř nás trestal z brejků. Do ofenzívy jsme se snažili ale chyběl pohyb, přesnost, moment překvapení, souhra. Šanci dostali další hráči kádru, kteří nezklamali, ale velmi slabé individuální výkony podali stěžejní hráči. Toto by se nám nemělo stávat, celkově k vystoupení mám velké výhrady."