U19 o víkendu zvítězila na půdě Admiry Praha

FK Admira Praha FK Jablonec
0:2
Česká liga dorostu U19, 23. kolo ne 1. 1. 1111, 10:00

Starší dorost FK Jablonec zvítězil v utkání 23. kola České ligy v Praze nad Admirou 2:0 (0:0) a odčinil tak propadák z minulého zápasu. Utkání charakterizovalo množství standardních situací zejména domácích, z nichž ani ty dvě nejsnadnější – pokutové kopy – nevyužili.

Během první čtvrthodiny Admira zahrávala tři nadějné trestné kopy, ale míč z nich skončil pokaždé mimo branku Jablonce. Jablonec se do první slibné akce dostali až ve 22. minutě, kdy po faulu na Jákla Tokár namířil prudký míč pod břevno a domácí gólman Záhora ránu vytěsnil se štěstím nad branku. A Tokár byl v 37. minutě u další možnosti hostů, když po průniku Schloze zleva do vápna a jeho přihrávce napálil míč přímo do brankáře.

Po obrátce šel Jablonec brzy do vedení. O branku se zasloužil ve 48. minutě Černák, který střelu po zemi z dálky poslal přesně k levé tyči domácí branky. Jablonec měl v této fázi velkou převahu a potvrdil ji v 51. minutě další střelou Jákl, ale brankáře nepřekonal. V 54. minutě zahrával zprava domácí Jung další z mnoha trestných kopů, ve vápně hostů došlo k nedovolenému kontaktu a byl nařízen pokutový kop. K němu se postavil Jung a míč napálil do břevna. Zaskočenou Admiru vzápětí za dvě minuty zmrazil druhý gól v jejich síti. Střelcem byl Ráček, který dorazil vyražený míč gólmanem po střele Černáka zprava. Kontaktní branku mohli dát domácí v 66. minutě z dalšího pokutového kopu po faulu Džmury. Tentokrát ho zahrával Krejčí a „uspěl“ stejně jako předtím Jung. Míč se odrazil opět od břevna. V 68. minutě rána Podzimka si cestu do branky nenašla. V 79. minutě po průniku Záruby zprava do vápna jeho rána jabloneckou branku přeletěla. V 86. minutě se Podzimek pokusil zaskočit vysunutého domácího gólmana a střela obloukem sice skončila za jeho zády, ale naštěstí pro něho mimo branku.

Trenér Mgr. Michal Kolčava hodnotil utkání takto: "Na menším a nekvalitním hřišti jsme se první poločas hledali. Snažili jsme se hrát fotbal - což se nám nedařilo z důvodu hřiště a i naši nepřesností. Do druhého poločasu jsme chtěli hru zrychlit a hrát více "nahoru", což se nám dařilo. Šli jsme díky aktivitě do vedení 2:0 a když domácí nestačili ke snížení ani 2 penalty, chytře jsme dohráli utkání do vítězného konce. Hráči zaslouží pochvalu za koncentraci a dobré odbránění spousty centrů a standardních situací soupeře."