U19 porazila na domácím hřišti Bohemians

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
5:1
Česká liga dorostu U19, 18. kolo čt 14. 3. 2019, 10:15

V utkání 18. kola České ligy zvítězil starší dorost FK Jablonec nad nebezpečným soupeřem Bohemians Praha 5:1 (2:1). Jablonecké nezaskočil úvodní tlak hostů a ani jejich brzká vedoucí branka, aby hru postupně vyrovnali, a ještě v prvním poločase skóre otočili. V druhém pak Jablonec postupně přidával další góly až na konečných 5:1. Hattrickem se do statistik zapsal Velich.

Bohemians hned v úvodu získali trestný kop, který však Mazánek odrazil. Vzápětí gólman hostů Hejda zneškodnil střelu Kinčla. Hosté si pak vytvořili na domácí branku tlak, který v 10. minutě korunovali vedoucím gólem Nováka, který si ve vápně položil Mazánka a snadno poslal míč do sítě. Jablonec reagoval v následné minutě další střelou Kinčla, kterou ale Hejda lapil. Na druhé straně se vyznamenal Mazánek, který nejprve vyrazil ránu Osmančíka a rovněž tak uspěl při dorážce Vaňka. A v 15. minutě z akce hostů zcela volný Vala z malého vápna mířil mimo. Jablonec se do slibné příležitosti dostal ve 20. minutě, když Velich po rohu Matěje Javůrka zprava pálil po zemi vedle. V 25. minutě Hejda odrazil trestný kop Černáka z pravé strany na roh. Ten z levé strany rozehráli jablonečtí nakrátko a centr Černáka k zadní tyči usměrnil Velich do branky – 1:1. Otočit skóre se domácím podařilo v 31. minutě, když Velich dorazil vyraženou ránu Matěje Javůrka. Závěr poločasu pak už patřil Jablonci.

V druhém poločase domácí navázali na ten první a přišly další šance. Neproměnili je ani Kinčl, ani Černák a až v 55. minutě uspěl Velich, který tak završil svůj hattrick. Jablonec pak zvolnil a umožnil hostům dostat do šancí. V 57. minutě vytvořili před domácí brankou závar, z kterého neuspěl Musil a po něm ani Vaněk. V 60. minutě se neujal z centru z trestného kopu pokus Peričeviče a poté ani jeho střela z voleje v další minutě. Snahu hostů utnul v 63. minutě Kinčl, když po vysunutí Černákem pronikl zleva do vápna a k zadní tyči poslal míč počtvrté do branky. Snížit mohli hosté v 69. minutě po průniku Matouška až do vápna, kde mu Mazánek ránu vyrazil a následnou dorážku odrazili mimo jeho spoluhráči. V poslední minutě pronikl mezi obránci Matěj Javůrek, posunul míč doleva rozběhnutému Ráčkovi – 5:1.

Trenér Mgr. Michal Kolčava zhodnotil utkání takto: "Výsledek vypadá jednoznačně, skutečnost ale taková nebyla. Bohemka vstoupila lépe do utkání a jen díky nemohoucnosti útočníků jsme prohrávali jen 0:1. Rozjížděli jsme se pomaleji, od 15 minuty jsme zlepšili napadání a tlak na míč na soupeřově polovině, získávali míče a zaslouženě otočili. S ještě větší chutí jsme vstoupili do druhého poločasu a velký tlak jsme korunovali třetí brankou. Poté jsme nebyli tolik aktivní, soupeř byl více na míči . Ovšem my jsme pozorně bránili a přidali dvě branky z brejků. Jsem spokojen s výsledkem a s pasáží od 15 do 60 minuty, kdy jsme zejména agresivitou při napadání a dobráním druhých, odražených míčů a následné kombinaci soupeře přehrávali. Jsem rád, že jsme utkání s týmem z popředí zvládli jak herně tak i výsledkově."