Mládež
22
leden
2020

U19 přivezla z dánského Odense stříbro!


V minulém týdnu dorostenecké týmy FK Jablonec absolvovali prestižní mezinárodní turnaj v dánském Odense. Turnaje se zúčastnili kategorie U17 (BC Catering Cup 2020) pod vedením trenérů Josefa Justa a Karla Vokála a kategorie U19 (Kai Thor Cup 2020), který vedli trenéři Zdeněk Bryscejn a René Feri.

S ohledem na třídenní turnaj oba jablonecké výběry vyráželi s předstihem již ve čtvrtek. Tisícikilometrovou vzdálenost si všichni zpestřili návštěvou v německém HSV Hamburg spojenou s prohlídkou stadionu. Druhý den v rámci předzápasového tréninku jablonecký tým velmi mile přivítalo vedení místní akademie Odense OB. První zápasy turnaje čekaly na oba týmy ve večerních hodinách. Turnaje Kai Thor Cup 2020 a BC Catering Cup 2020 se hrály souběžně v areálu tréninkového centra. Kromě jabloneckého týmu byli přítomny týmy Odense OB, 1. FC Union Berlin, IFK Norköpping, Vitesse Arnhem, Van Riemsdijk Sports Amsterodam, Pogoń Szczecin, BK Aalborg a BK Häcken. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech a jejich vítězové se utkali v nedělním finále. Tam se probojovalo místní Odense OB a naše dorostenecké áčko. V atraktivním finálovém souboji bohužel naši borci prohráli a získali tak stříbrnou příčku.

Hodnocení hlavního trenéra Josefa Justa (U17): "Po dvouměsíčním volnu a třech trénincích jsme vycestovali na výborně obsazený turnaj, na kterém jsme měli jednoznačně nejmladší tým vybraný z hráčů U16 a U17. Zároveň několik našich hráčů nebylo uvolněno ze školy, které jsme nemohli nominovat. To nám prakticky znemožnilo konkurovat soupeřům a konfrontace proti hráčům evropských akademií se nepovedla. Pokud by se turnaj konal o dva měsíce později, srovnání by bylo jistě lepší. Kromě zápasů bylo velkým pozitivem srovnání úrovně evropských akademií, jejich fungování a podmínek, v jakých trénují."

Soupiska U17: Reiner, Yerasov – Plechatý, Šťovíček, Řezníček, Drda, Linhart, Wagenknecht, Bím, Phan, Novák, Polák, Nykrín, Malý, Šebek, Svrček, Bartoš.

Realizační tým U17: Josef Just, Karel Vokál, Jan Jisl, Karel Novák.

Hodnocení hlavního trenéra Zdeňka Bryscejna (U19): "Vzhledem k tomu, že jsme měli hodně zraněných hráčů (4 hráči jsou po operaci), odjížděli jsme na turnaj s velkým respektem. Rád bych pochválil spolupráci s trenérem Jablonce B Jaroslavem Vodičkou za uvolnění několika jeho hráčů a tím mi značně pomohl s nominací. Nedokážu si představit, kdyby se turnaje nezúčastnili hráči jako Fiala, Körber, Podzimek, Černák a Kinčl. Dle regulí mohl každý tým také nominovat až tři hráče ročníku 2000 a jak jsme poznali, všechny týmy tuto možnost plně využily. Odjeli jsme jednoznačně s nejmladším týmem a dokonce jsme měli i dva hráče z U17. Velkým pozitivem bylo rovněž, že nám manažer mládeže Josef Mička umožnil odcestovat na tisíc kilometrů dlouhou cestu o den dříve, abychom se mohli připravit na první páteční zápas, včetně předzápasového dopoledního tréninku.

První zápas jsme hráli s Pogońem (jejich A tým vede po podzimu polskou ligu) a díky výkonu ve druhém poločase jsme otočili z 0:1 na 2:1. Tento výsledek celý tým pozitivně nakopnul a tím jsme zvládli i druhý hrací den, kdy jsme zaslouženě porazili nejdříve švédský BK Häcken Göteborg 2:0 a ve večerním zápase získali další body s amsterodamskou VRS akademii v přímém souboji o postup do finále. Na prvenství ve skupině a postupu do finále nám v tomto utkání stačila remíza. V půli jsme vedli již 2:0 po našem jednoznačně nejlepším odehraném poločase na celém turnaji. Utkání se zkomplikovalo po červené kartě Malimánka, který ji obdržel po druhé žluté kartě, a Holanďani vyrovnali na 2:2. Musíme přiznat, že v hektickém závěru jsme v závěru udrželi kýženou remízu. Tímto výsledkem jsme se neočekávaně dostali do nedělního finále proti vítězi z druhé skupiny, kterým se stalo domácí Odense BK. Ve finále se nám první půle nevyvedla a domácí dali brzy branku a zaslouženě vedli 0:1. Po pozdějším shlédnutí finálového utkání jsme zjistili, že nám nebyl uznán regulérní gól našeho hráče Malimánka. O poločase jsme změnili rozestavení, hra se vyrovnala, domácí však zaslouženě zvítězili s konečným výsledkem 1:2.

Turnaj po všech stránkách hodnotíme velice pozitivně. Celý tým výborně reprezentoval FK Jablonec a jeho výkony i vystupování mimo turnaj byly hodnoceny ostatními týmy, ale hlavně pořadateli, na jedničku. Je nutno si uvědomit, že umístění na tomto turnaji je překvapivé, vzhledem k tomu, že turnaje se kromě našeho týmu a švédského Norköppingu zúčastnily profesionální akademie svých týmů. Udělali jsme zde obrovský dojem a po závěrečném hvizdu jsme byli pozváni osobně ředitelem Odense OB Tonnym Hermansenem a šéftrenérem akademie Odense Kimem Engstromem na příští ročník. Mimo to již při zpáteční jsme obdrželi další osobní pozvání do holandské akademie v Amsterodamu na velký evropský turnaj pořádaný v červnu. Obě tato pozvání od vyhlášených akademií svědčí o skvělé prezentaci našeho klubu FK Jablonec.

Velké poděkování zaslouží masér týmu Honza Jisl, který měl čtyři dny plné ruce práce od rána do večera a velice děkuji Karlu Novákovi, který nám trenérům připravil veškerý servis a celý zájezd skvěle připravil, takže my trenéři jsme se mohli věnovat pouze fotbalu."

Výsledky v základní skupině U19:

FK Jablonec – Pogoń Szczecin 2:1 (pol. 0:1, góly: Kinčl, Samek)

FK Jablonec – BK Häcken 2:0 (pol. 0:0, góly: Kinčl, Černák)

FK Jablonec – VRS Amsterodam 2:2 (pol. 2:0, góly: Černák, Kinčl)

Finále U19:

FK Jablonec – Odense BK 1:2 (pol. 0:1, gól: Janda)

Soupiska U19: Fiala, Ježek – Vrzák, Vosecký, Malimánek, Dejl, Samek, Coufal, Břenek, Váňa, Fidra, Janda, Körber, Černák, Jelínek, Kinčl, Podzimek.

Realizační tým U19: Zdeněk Bryscejn, René Feri, Jan Jisl, Karel Novák.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.