U19 si připsala cennou výhru nad Spartou

AC Sparta Praha B dor. FK Jablonec
0:1
Česká liga dorostu U19, 7. kolo ne 22. 9. 2019, 10:00

Cennou výhru si přivezl starší dorost FK Jablonec z Prahy, kde se v utkání 7. kola České ligy střetl s B týmem Sparty Praha. Výhra je zasloužená, zejména díky obětavosti, nasazení a převaze v šancích jabloneckých nad domácím celkem.

Už ve třetí minutě mohl jít Jablonec do vedení, ale nejprve Vosecký a po něm Körber gólové možnosti nevyužili. V 11. minutě zahrával domácí Sejk trestný kop z 25 metrů a prudký míč mířící k levé tyči Fiala vyrazil. V 17. minutě se dostal Coufal do souboje s gólmanem Kořánem, ale neuspěl. V 19. minutě se rána Dukaye odrazila od levé tyče jablonecké branky. Na to odpověděl Vosecký střelou po zemi, kterou domácí brankář kryl. V 38. minutě nebezpečný míč zprava po zemi z kopačky Žížaly skončil mimo za zadní tyčí. Jablonec mohl jít do šatny s náskokem. Ve 44. minutě unikl Coufal a gólman Kořán mu střelu vyrazil, ale jen k Podzimkovi, jehož oblouk však Kořán stačil ve výskoku rukou odklonit mimo branku.

Jablonec udeřil prakticky hned na začátku druhého poločasu. Ve 47. minutě rozehrál akci pravou stranou Podzimek, který vysunul dopředu Horáčka, jehož přesný centr od brankové čáry našel ve vápně Voseckého, který hlavou umístil míč k levé tyči sparťanské branky – 0:1. V 51. minutě vypálil Vosecký prudkou ránu z 20 metrů a gólman Kořán míč jen vyrazil na roh. Spatra zahrozila v 58. minutě, kdy ve vápně Schánělec z otočky namířil, naštěstí pro hosty, mimo branku. V 60. minutě pronikl Horáček nadějně do vápna domácích, ale zakončení mu zabránil nezaviněný pád. Za dvě minuty Podzimek v dobré pozici přestřelil. Další dvě možnosti Podzimka se rovněž neujaly, první ránu z trestného kopu soupeři odrazili, druhou ze hry s tečí brankář lapil. Sparta se v závěru mocně snažila alespoň vyrovnat a měla k tomu dvě příležitosti a obě skvěle zneškodnil jablonecký gólman Fiala. Nejprve v 85. minutě odrazil na roh střelu osamoceného Schánělce a v 87. minutě reflexivně odrazil střelu po zemi Krajinského.