U19 vyhrála v Náchodě

FK Náchod FK Jablonec
0:4
Česká liga dorostu U19, 19. kolo ne 31. 3. 2019, 10:00

Starší dorost FK Jablonec přivezl z Náchodu z utkání 19. kola České ligy vítězství 4:0 (1:0) a připsal si do tabulky další tři zasloužené body.

V 17. minutě Jablonec vedl, když první branku dal Malimánek, který tak zakončil u pravé tyče rychlou akci Ráčka a Horáčka levou stanou. V 20. minutě domácí gólman zlikvidoval trestný kop Matěje Javůrka. Domácí tým měl v prvním poločase dvě možnosti. V 25. minutě pálil z otočky nepřesně Poláček. V 36. minutě pak nevyužil šanci Rudolf a branku přestřelil. Do druhého poločasu nastoupili domácí se snahou skóre vyrovnat a z územní převahy vytěžili ve 48. minutě šanci Vančáka z trestného kopu z hranice vápna. Míč však branku hostů těsně přeletěl. V 51. minutě byl těsně před vápnem faulován pronikající Ráček a z následného trestného kopu Vosecký střelou přesně pod břevno zvýšil na 2:0 pro Jablonec. Hosté pak již převzali plně režii zápasu na sebe a přišly další šance a góly. Zvýšit mohli postupně Matěj Javůrek, Coufal, Vosecký či Horáček. A právě Horáček přidal v 74. minutě třetí branku, když na zadní tyči z voleje napálil míč do branky po rohovém kopu Ráčka z levé strany. V 83. minutě střídající Podzimek rozehrál přesně míč doprava Malimánkovi, jehož centr před branku Horáček hlavou usměrnil počtvrté do sítě.

Ve zkratce shrnul utkání trenér Mgr. Michal Kolčava: "Výsledkově jsme utkání zvládli, herně méně. Jak týmový tak individuální výkony byli průměrné."