Únavu necítím, říká Hanousek před Astanou

FC Astana FK Jablonec
Evropská liga UEFA, 4. kolo čt 8. 11. 2018, 16:50

Je jedním z nejvytíženějších hráčů Jablonce v podzimní nabité sezoně. Přesto na sobě krajní bek Matěj Hanousek únavu v náročného programu nepociťuje, ani před dalekou cestou do Kazachstánu.

Jablonec se kromě jiného bude muset v hlavním městě Kazachstánu vypořádat s umělým povrchem, kterým disponuje místní třicetitisícový stánek. „To je samozřejmě pro domácí výhoda, ale i kdybychom tam prohráli, nebudeme se na to vymlouvat,“ říká ke změně povrchu krajní bek Jablonce. „Ani zatahovací střechu v Jablonci nemáme. Ale snad jí zatáhnou a třeba to lidí vytopí, a nakonec tam nebude taková kosa,“ odhaduje Hanousek i místní nepříliš vlídné počasí. Teploty se v současné době v Astaně během dne pohybují kolem nuly.

Jablonecký rychlostní typ lituje ztráty Lukáše Masopusta, který byl v posledním ligovém kole nepříjemně zraněn a nebude týmu k dispozici až do konce podzimu. „Maso byl v posledních zápasech náš nejlepší hráč, bude nám teď strašně chybět. Jsou tu ale jíní, aby ho nahradili,“ říká k citelné ztrátě podporující ofenzívu.

Matěj Hanousek je v probíhající sezoně nejvytíženějším hráčem Radova výběru, ale náročný program na sobě zatím nepozoruje. „Zvládám to dobře. Zápasy jako jsou tyhle na evropské scéně jsou pro mě něčím novým. Nechci malovat čerta na zeď, ale může to být třeba naposledy v životě, co je hraju. Do takových zápasů nejde člověk s tím, že je unavený, je to svátek pro mě i pro ostatní hráče. Možná právě proto, že jsou to sváteční zápasy, tak ta zmiňovaná únava nepřichází. Třeba mi pomáhá i adrenalin těch duelů, protože já se na tyhle zápasy strašně těším. Opravdu únavu necítím,“ prozradil Hanousek novinářům v odletové hale ještě před náročným šestihodinovým letem do dějiště čtvrtečního zápasu v Astaně.

Jablonecký letecký speciál dosedl už za tmy na ranvej v Astaně po bezproblémovém pět a půl hodinovém letu, v 19:30 hodin místního času. Radův výběr čeká ještě večerní trénink.