Aktualita
22
leden
2015

Útočník Francis Koné na testech


V průběhu přípravy na jarní část SYNOT ligy přivítal FK BAUMIT Jablonec zajímavou tvář do svého týmu. Na testech bude trenérský štáb Jaroslava Šilhavého zkoušet 24-letého útočníka z rovníkové Afriky jménem Francis Koné.

Francis Koné (celým jménem Francis Kouassi Koné)

Datum narození: 20. 11. 1990

Výška: 189 cm

Váha: 85 kg

Vedení klubu o Koném uvažovalo už několik týdnů. Celý proces příprav jeho testování v Jablonci se však trochu zkomplikoval. Nyní je urostlý hrotový útočník však již skutečně v Jablonci a zapojí se do plného tréninku.

Rodák z Pobřeží Slonoviny vlastní také pas jiné africké země Toga. Nicméně téměř celou profesionální kariéru strávil v nejvyšších soutěžích v Asii. V roce 2007 zamířil z Pobřeží Slonoviny nejprve do Thajska. Tam působil ve třech klubech s úctyhodnou celkovou bilancí 51 branek v 76 zápasech ve čtyřech sezónách. V roce 2009 byl tak po právu vyhlášen nejlepším cizincem nejvyšší thajské profesionální ligy.

Střelecké kvality potvrzoval i po přestupu do bohatší ománské ligy v roce 2012. V celku Al Musannah zaznamenal hned ve své první sezóně na arabském poloostrově 10 gólů ve 13 utkáních. Těmito výkony na sebe upozornil natolik, že se podíval i do reprezentace Toga, když si připsal dva starty. Zároveň se pak stěhoval do Evropy. Dosud jediné angažmá na starém kontinentu absolvoval v portugalském Olhanense, kde se ale příliš neprosadil a během půl roku nastoupil k pěti utkáním. Bez vstřelené branky se ještě v průběhu sezóny 2013/14 vrátil do Ománu do celku Al Musannah, kde našel znovu střeleckou mušku a působil tam do konce podzimní části 2014.

Své kvality bude chtít nyní ukázat jako hráč bez kontraktu na testech v jabloneckém týmu.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.