leden

Útočník Francis Koné na testech

V průběhu přípravy na jarní část SYNOT ligy přivítal FK BAUMIT Jablonec zajímavou tvář do svého týmu. Na testech bude trenérský štáb Jaroslava Šilhavého zkoušet 24-letého útočníka z rovníkové Afriky jménem Francis Koné.

Francis Koné (celým jménem Francis Kouassi Koné)

Datum narození: 20. 11. 1990

Výška: 189 cm

Váha: 85 kg

Vedení klubu o Koném uvažovalo už několik týdnů. Celý proces příprav jeho testování v Jablonci se však trochu zkomplikoval. Nyní je urostlý hrotový útočník však již skutečně v Jablonci a zapojí se do plného tréninku.

Rodák z Pobřeží Slonoviny vlastní také pas jiné africké země Toga. Nicméně téměř celou profesionální kariéru strávil v nejvyšších soutěžích v Asii. V roce 2007 zamířil z Pobřeží Slonoviny nejprve do Thajska. Tam působil ve třech klubech s úctyhodnou celkovou bilancí 51 branek v 76 zápasech ve čtyřech sezónách. V roce 2009 byl tak po právu vyhlášen nejlepším cizincem nejvyšší thajské profesionální ligy.

Střelecké kvality potvrzoval i po přestupu do bohatší ománské ligy v roce 2012. V celku Al Musannah zaznamenal hned ve své první sezóně na arabském poloostrově 10 gólů ve 13 utkáních. Těmito výkony na sebe upozornil natolik, že se podíval i do reprezentace Toga, když si připsal dva starty. Zároveň se pak stěhoval do Evropy. Dosud jediné angažmá na starém kontinentu absolvoval v portugalském Olhanense, kde se ale příliš neprosadil a během půl roku nastoupil k pěti utkáním. Bez vstřelené branky se ještě v průběhu sezóny 2013/14 vrátil do Ománu do celku Al Musannah, kde našel znovu střeleckou mušku a působil tam do konce podzimní části 2014.

Své kvality bude chtít nyní ukázat jako hráč bez kontraktu na testech v jabloneckém týmu.