leden

V Portugalsku nejprve proti SC Farense

Tým trenéra Petra Rady se od úterý konečně připravuje v příznivých klimatických podmínkách. Na portugalském herním soustředění ho čeká již v pátek první zápas proti portugalskému SC Farense.

Přípravná utkání 2018/2019 | přát.

:

Branky SCF: 77. Junior (PK)

Branky JAB: 33. Kratochvíl

V západní části Pyrenejského poloostrova má jablonecký celek ideální podmínky pro přípravu, denní teploty se blíží ke dvaceti stupňům Celsia. Po třech dnech přípravy čeká náš tým v pátek první přípravný zápas. V rámci kvalitně obsazeného turnaje Atlantic Cup odehrajeme ale letos pouze dva zápasy, to kvůli brzkému startu českého ligového jara FORTUNA:LIGY.

Prvním soupeřem bude Jablonci portugalský Sportovní klub Farense z nedalekého města Faro. Farense se poslední roky pohybuje uprostřed druholigové portugalské soutěže, přesně tam se nachází i v současné době právě hraného ročníku. Druhá portugalská liga je totiž i v těchto dnech v plném běhu.

Na mezinárodní scéně se tento portugalský klub naposledy prezentoval v roce 1995, kdy v tehdejším Poháru UEFA podlehl ve dvojzápase francouzskému Olympique Marseille a byl vyřazen. Farense hrávalo v minulosti své domácí zápasy na nedalekém velkém stánku Estadio Algarve, který byl vystavěn v roce 2004 pro účely Mistrovství Evropy. Posledních pět let už ale klub z Fara hraje přímo doma na vlastním Estádio de São Luís.

Utkání začíná v pátek 25. ledna od 17 hodin SEČ na Estádio da Nora