V další přípravě remíza 2:2 s Dynamem Moskva

Dynamo Moskva FK Jablonec
2:2
Přípravná utkání, přát. st 11. 7. 2018, 16:00

Jablonec ve středu remizoval s ruským Dynamem Moskva 2:2 v rámci rakouského soustředění. Náš tým vedl zásluhou Ikauniekse, soupeř v druhé půli otočil, vyrovnání ale zařídil parádní střelou Považanec.

V druhé prověrce na herním soustředění v rakouském Kaprunu prověřoval náš tým další ze známých klubů, tentokrát jsme čelili ruskému Dynamu Moskva, který má ve své sbírce jedenáct sovětských titulů, zároveň je i pětinásobným vítězem sovětského poháru a finalistou Poháru vítězů pohárů z roku 1972.

Jablonecký kouč Petr Rada pozměnil v druhém rakouském utkání všechny řady základní jedenáctky. Dynamo začalo úvodní šancí, ale Panchenko v pádu na centrovaný balon v našem pokutovém území těsně nedosáhl. Zaujal i brankář Hanuš, který si v samém úvodu dovolil kličku útočníkovi soupeře. Jablonec v úvodní čtvrthodině zahrozil dvěma centrovanými balony z kopaček Holeše na pravé straně, žádný z padajících balónů ale spoluhráče přesně nenašel. Až v 18. minutě vymyslel kolmici ve středu hřiště Jovović na Chramostu, jeho střelu dokázal Leshchuk vyrazit před sebe, vyražený balon napálil zpět na branku Hanousek, i jeho pokus ruský brankář vytěsnil, tentokrát do boku, kde stál připravený Ikaunieks a poslal Jablonec do vedení 1:0.

Záhy mohlo být srovnáno, na centrovaný balon Rauscheho Lutsenko jen těsně nedosáhl. Víc ale jablonečtí osmému týmu loňské ruské Premier ligy v prvním poločase nedovolili a sami byli před soupeřovou brankou nebezpečnější. Po půlhodině hry vyzkoušel pozornost moskevského brankáře Jovović, ale gólman zkrotil míč v náruči. Pět minut před poločasem zkoušel náš černohorský štírek na strážce branky Dynama vymyslel technický obstřel k tyči, ale Leshchuk dokázal míč i v tomto případě vyrazit na roh.

Hned po změně stran bylo srovnáno. Neuběhla ani minuta hry, když si podél Hanouska hráči Dynama šikovně narazili míč, akci pak zakončil přesnou střelou k tyči Panchenko a srovnal skore. Ruský tým byl rázem při chuti, Panchenko v další příležitosti zbrkle přestřelil, Rausch pustil na Hanuše dobrou střelu a jablonecký brankář stačil vyrazit. Náš gólman si o minutu později poradil i s trestným kopem soupeře, který s námahou vyboxoval. V 65. minutě už ale jablonečtí inkasovali, Panchenko zachytil u autové čáry takřka ztracený balon, pak prudce zacentroval do jabloneckého vápna, kde na přední tyči střídající Markov hlavou zamířil přesně a otočil vývoj zápasu pro ruský tým.

Kouč Rada poté střídal, na hřiště se postupně dostala čtveřice čerstvých hráčů a Jablonec byl hned cítit i před brankou soupeře. Deset minut před koncem byl k vidění nádherný jablonecký moment, který si za rámeček dá právě náš střídající hráč Jakub Považanec. Napřáhl z pětadvaceti metrů, míči dal navíc krásnou faleš a ten skončil přesně v šibenici plachtícího brankáře Leshchuka - 2:2. Do konce zápasu už si žádný z týmů větší příležitost nevytvořil, a tak se oba týmy v přípravném utkání rozešly smírnou remízou.

Náš lodivod Petr Rada bezprostředně po skončení utkání hodnotil duel následujícími slovy. „Oproti minulému zápasu jsme na tom byli lépe, co se týče únavy. Dnes hráli další hráči, kteří zase nenastoupili v prvním duelu se Salzburgem. První poločas byl takový vyrovnaný, my jsme dali gól a šli jsme do vedení. Oni žádnou větší šanci neměli. Jenže na začátku druhé půle jsme dostali zcela zbytečnou branku v 46. minutě, kdy se necháme přehrát. Po standardce jsme dostali druhý gól, kdy jsme mohli a měli vyběhnout. V závěru jsme vystřídali, byli jsme lepší, vyrovnali jsme a mohli jsme to strhnout i na svoji stranu. Celkově je ta konečná remíza asi spravedlivá,“ konstatoval trenér.