V generálce jsme rozstříleli Vyšehrad

FK Jablonec FC Slavoj Vyšehrad
6:1
Přípravná utkání, přát. so 8. 2. 2020, 13:00

Jablonec v závěrečném zápase zimní přípravy porazil druholigový Slavoj Vyšehrad vysoko 6:1. Dvěma góly se blýskl útočník Doležal, po jedené brance přidali Krob, Acosta, Chramosta a Holík.

Na přírodním pažitu stadionu Evžena Rošického v Praze, kde jsme před dvaadvaceti lety oslavovali vítězství v tuzemském poháru, jsme odehráli generálku před startem jarní části FORTUNA:LIGY. V posledním přípravném zápase zimního období nám byl soupeřem druholigový celek Vyšehradu.

Naše první vypracovaná akce hned znamenala brzké vedení. Jovović vyslal do zakončení snajpra Doležala, toho ve vápně fauloval Kokorović a Krob z nařízené penalty nekompromisní ránou pod břevno poslal Jablonec do vedení 1:0. Po čtvrthodině hry podklouzl ve vlastním vápně Nitrianský, míč nebývale lehce získal Doležal, ale v šanci hledal nepřesně Jovoviće a z výhodné pozice nakonec nic nebylo. Jenže hned vzápětí se Sýkora na pravé straně hřiště vyhnul vybíhajícímu gólmanovi, balon poslal před branku, kde číhal Kubista a Doležal, právě nejlepší jablonecký střelec pak prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil na 2:0. Do vápna druholigového soupeře poté mířil další pěkný centr od Holíka, který hlavou usměrnil do sítě Doležal, ale pomezní rozhodčí při této akci viděl ofsajd a branku neuznal.

Dvanáctý tým druhé nejvyšší soutěže poprvé zahrozil po 24. minutých hry, prudká střela Nitrianského po rohovém kopu ale mezi tyče nemířila. Slavoj měl velké problémy s rozehrávkou, ve 26. minutě to opět potvrdil Doležal, když vystihl malou domů mezi obráncem a brankářem Šušacem a pohodlně přidal třetí branku zelenobílého celku.

Vyšehrad mohl snížil po prudké hlavičce Bašiče, kterou u tyče stačil brankář Hrubý vyrazit na roh. Mnoho nescházelo ani když si Drobílek navedl míč před jabloneckou šestnáctku, ale technický pokus poslal metr vedle severočeské šibenice. Na opačné straně hřiště scházely centimetry ke čtvrté brance aktivnímu Sýkorovi, jeho křížná střela proletěla těsně nad břevnem. Pět minut před poločasovou pauzou předvedl krásný průnik mezi čtveřicí hráčů soupeře Považanec, po jeho centru byla ale Doležalovi branka malá. Až s řádným vypršením prvního poločasu se dočkali branky i hráči Vyšehradu, Bašič dokázal z blízka prostřelit Hrubého a do kabin se odcházelo za našeho vedení 3:1.

Z druhé části hry neuplynuly ani dvě minuty a Chramosta dostal dlouhý balon po pravé straně, přihrával před branku, odkud míč pěkným technickým obstřelem poslal Acosta do šibenice a 4:1!

To už byli na hřišti další čerství hráči, bohužel brzy musel jít ze hry mladý Pleštil, kterému se udělalo nevolno. Jablonec měl i poté další šance, ale Hämäläinen v záklonu mířil vysoko nad branku. Střídající Macháček nevyužil svou pozici po rychlém brejku. Z pravé strany přilétl ideální centr do vápna od Holíka na Chramostu, ten zakončoval koníčkem, ale míč přeskočil i břevno soupeřovy branky. Další technický obstřel se nepovedl Acostovi. Následně Chramosta přihrával do šance Holíkovi, jeho střelu zablokovali obránci a brankář soupeře poté stačil skvěle vyrazit i dorážku Chramosty. Míč z blízka neprocpal pod padajícím gólmanem do sítě ani Pilík.

Až v 72. minutě se konečně gólově urodilo, ujala se přesná prudká střela Chramosty, která zapadla přesně k tyči na 5:1. O deset minut později se náš celek dočkal i šesté branky, to lahůdkový centr Pilíka poslal hlavou do sítě i s pomocí břevna Holík.

Trenér Jablonce Petr Rada bezprostředně po skončení generálky konstatoval. „Hráli jsme na přírodní trávě, což je v tomto období výborné a jsem s tím maximálně spokojený. Ve hře byly určité věci, vyhráli jsme a jsme spokojeni. V základní sestavě máme ještě nějaká místa, není to ještě definitivně uzavřené. Dnes se vystřídali všichni a měli vytížení, čtyři hráče jsme poslali za B-tým. Škoda jen, že se Pleštilovi v druhé půli zamotala hlava a musel střídat, ale věřím, že i u něj to bude dobré a bude připraven,“ zakončil jablonecký kouč.