V neděli hostíme Sigmu Olomouc!

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
FORTUNA:LIGA, 6. kolo ne 26. 8. 2018, 18:00

Už šesté kolo má o tomto víkendu na programu fotbalová FORTUNA:LIGA. Jablonečtí fotbalisté se v domácím prostředí stadionu Střelnice poměří se Sigmou Olomouc.

Ve třetím našem domácím utkání nového ligového ročníku nás čeká další soupeř hrající Evropskou ligu. Sigma Olomouc si po loňské čtvrté pozici užívá po devíti letech opět účast na mezinárodní scéně. V třetím předkole druhé nejprestižnější soutěže zvládla vyřadit kazašský Kajrat Almaty, když si doma zajistila dvoubrankové vedení a postup dokonala i na daleké cestě po výsledku 2:1. V týdnu mezi dnešním zápasem v Jablonci tak Hanáky čeká dvojzápas se skvostným a zvučným soupeřem - španělskou Sevillou, jejíž branku od léta hájí i český reprezentační brankář Vaclík. Ve čtvrtečním zápase na Andrově stadionu sice Sigma prohrála těsně 0:1, ale věhlasnému španělskému soupeři byla více než vyrovnaným soupeřem a za svůj výkon sklidila obdiv. "Porážka strašně bolí, ale zároveň jsem na své hráče hrdý. Rozhodla kvalita v zakončení finální fáze," hodnotil těsnou porážku spokojený kouč Sigma Václav Jílek.

Na domácí ligové scéně zatím zůstává Olomouc za očekáváním i kvůli nelehkému úvodnímu losu. Ten jí na Andrův stadion přivál hned v úvodu dva kluby, které obsadily v loňském ročníku první dvě místa ligové tabulky. Porážku 0:3 se Slavií a 0:1 s Plzní ale mezitím mírnil povedený výkon a vysoká výhra 4:0 v Mladé Boleslavi. Jenže přišly další nečekané ztráty, 1:3 na Slovácku a 1:4 v posledním domácím utkání s Baníkem Ostrava a kouč Jílek soptil. "Proti Ostravě zahráli všichni pod své možnosti, nebyl to výkon hodný našich ambicí a kvality. Absolutně nepřipadá v úvahu, že by náš výkon byl důsledkem únavy z cestování. Máme už 14 inkasovaných branek a za celý minulý podzim jich bylo 9," přidal zajímavý příměr loňské a letošní sezony kouč Sigmy Václav Jílek.

Přitom na Andrově stadionu se po úspěšné sezoně povedlo stávající kádr udržet, odešel jen stoper Radakovič do Sparty, Moulis do Teplic a hostování skončilo plzeňskému Řezníčkovi. Novou krev Hanáci našli v následujících posilách. Na Hané se hlásil útočníci Nešpor a Dvořák, záložník Pilař a mladíci z dorostu Zmrzlý a Spáčil. Cíle pro novou sezonu tak zůstávají u jejich týmu hodně vysoko. "Potěšilo by mě, kdybychom skončili v první šestce," nadhodil na předsezónní tiskové konferenci olomoucký funkcionář Gajda a nechal dál pokračovat hlavního kouče Jílka. "Po loňském ročníku je i pro mě a mé mužstvo vnitřně ta první šestka lákavá, ale konkrétní umístnění po mně nechtějte. Honicích psů je a bude hodně," naznačil ještě na začátku sezony olomoucký kouč.

Náš Jablonec v posledních dvou kolech bodoval naplno, po domácím vítězství s Karvinou přivezl také velmi cenné tři body ze hřiště doposud suverénní Slavie Praha. Tým trenéra Petra Rady, který v týdnu oslavil kulaté šedesátiny, začal po skromném začátku naplno bodovat a se stejným cílem půjde také do nedělního klání s Hanáky. "V minulé sezóně jsme se doma s Olomoucí prali a skončilo to 0:0. Myslím si ale, že jsme měli dostatek brankových příležitostí, abychom zápas vyhráli, ale bohužel. Olomouc má kvalitní tým, tolik neměnila kádr. Přišli akorát Nešpor, Dvořák a Pilař, odešel například Radakovič. Určitě nás čeká těžké utkání, nekoukáme na to, na jakém místě v tabulce jsou. Hrají pořád stejným stylem, sestava se moc nemění a bude to náročné, mají hodně běhavý tým a vědí o sobě na hřišti," říká před nedělní bitvou trenér Jablonce Petr Rada.

Jablonec loni s Hanáky ani v jednom ze tří soutěžních zápasů neprohrál, ligové duely skončily bezbrankovými remízami a pohárový zápas MOL Cupu vyhrál náš tým v Olomouci po přestřelce 4:3. Jak si povedou oba letošní pohároví zástupci nyní v nedělním vzájemném souboji na Střelnici?

Utkání začíná v neděli 26. srpna od 18 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Jílek - Hrabovský, Kotalík