V neděli hostíme na Střelnici Opavu

FK Jablonec SFC Opava
FORTUNA:LIGA, 5. kolo ne 27. 9. 2020, 15:30

V 5. kole FORTUNA:LIGY přivítáme na domácím stadionu fotbalisty SFC Opavy. Na utkání mohou přijít majitelé permanentek, v prodeji budou i zbylá místa na tribuny A i B.

Dalším domácím soupeřem jabloneckých fotbalistů je tým Opavy. Slezský fotbalový klub loni skončil v nedohraném ligovém ročníku, kdy nikdo nesestupoval, na patnácté příčce. Letos by se chtěl tým trenéra Radoslava Kováče podobnému umístění obloukem vyhnout. „Nechceme se rvát do posledního kola o záchranu. Chceme si získat respekt u fanoušků a bavit je fotbalem. Já věřím, že s tímto týmem, který je neskutečně pracovitý, na to máme,“ chválí své hráče opavský kouč.

Ve slezském klubu došlo v létě k obměně stávajícího kádru, odešlo hned pět fotbalistů. Žlutomodří ale zároveň prodloužili kontrakt s Texlem a přivedli Holíka z Dukly, polského záložníka Pikulu, kamerunského stopera Didibu a do A-týmu zařadili další mladíky z vlastní líhně.

Opavští po čtyřech odehraných kolech nového ročníku FORTUNA:LIGY stále čekají na první výhru, v dosud odehraných zápasech prohráli v Plzni (1:3), doma s Karvinou (1:2), remizovali v Příbrami (1:1) a naposledy doma brali bod po bezbrankové remíze s Českými Budějovicemi. Především domácí ztráty jsou pro tým trenéra Kováče hodně bolestivé. „Každý bod se počítá, nicméně ze dvou domácích zápasů jsme vytěžili pouze jeden bod, což je strašně málo. Hlavně doma musíme zápasy zvládat, jinak se dostaneme do problémů,“ má jasno trenér Kováč.

Jablonec po vyřazení z předkola Evropské ligy musel v pondělí zkousnout první porážku i na ligové scéně, na půdě Mladé Boleslavi prohrál 0:2. „Do zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Nepovedl se nám výsledkově zápas v Mladé Boleslavi, kde jsme prohráli 2:0, takže teď se budeme snažit to napravit. Čeká nás těžké utkání, protože Opava hrála dobře v Plzni a prohrála až v závěru, také uhrála remízu v Příbrami. Venku je Opava nepříjemná, mají tam šikovné hráče, to je umocněné Zavadilem, který řídí hru. Věřím tomu, že se hráči nabudí a zápas zvítězíme. Jedeme pak na Spartu a chtěli bychom se udržet v tabulce v popředí,“ říká k nedělnímu duelu trenér Jablonce Petr Rada.

Oba dnešní soupeři mají vzácně vyrovnanou historii vzájemných zápasů, z dosud odehraných dvaceti duelů devět vyhrál Jablonec, osm Opava a pouze třikrát se zrodila remíza. V loňské sezoně jsme v lize Slezany dvakrát porazili, doma i venku 2:1 a v třetím pohárovém souboji jsme si odvezli postup v MOL Cupu po prodloužení a výhře 2:0.

Důležité informace pro návštěvníky nedělního zápasu na stadionu Střelnice čtěte ZDE!

Utkání začíná v neděli 27. září od 15:30 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Hock

Delegát: Tasch, Poklop