V neděli na Střelnici sestupem ohrožená Dukla

FK Jablonec FK Dukla Praha
FORTUNA:LIGA, 28. kolo ne 14. 4. 2019, 15:30

FORTUNA:LIGA ukrajuje z posledních tří kol základní části, na kterou nově naváže nadstavbová část. Jablonec se ve 28. kole představí na Střelnici proti poslednímu celku prvoligové tabulky Dukle Praha.

Celek z Julisky měl za sebou bídný podzim, z krize ho měl vyvést energický kouč Roman Skuhravý. Ale ani jemu se prozatím zpackanou sezonu v bývalém armádním klubu nastartovat nepovedlo. "Přišel jsem k týmu po sedmém kole do takového rozjetého vlaku. Nebyla to komfortní situace pro mě ani pro hráče. V zimě jsme ale dobře pracovali a mužstvo je teď konkurenceschopnější a hladovější," nechal se slyšel exjablonecký lodivod ve službách dejvického týmu před startem jara.

V podzimní části nastříleli jeho svěřenci nejméně gólů ze všech prvoligových týmů, jenže zlepšení nepřišlo ani s jarními odvetami. Zlepšit chabou střeleckou potenci se nepovedlo ani příchodem ofenzivně laděných hráčů Hadaščoka a Španěla Gonzáleze. Dukla dosáhla v jarní části jen na čtyři body za jedno vítězství a jednu remízu, oboje na domácím stadionu. Tři kola před koncem základní části tak nadále okupuje poslední šestnáctou příčku, znamenající po nadstavbové části přímý pád do druhé ligy. Na předposlední Karvinou ale Skuhravého svěřenci ztrácí jen jediný bod, a tak naděje stále žije. "Beru to tak, že nadstavba je dalších pět zápasů navíc a v nich patnáct možných bodů, z kterých budeme chtít urvat co nejvíce. Snad nám těch nadstavbových pět zápasů pomůže k tomu, co chceme. Naší hlavní motivací je samozřejmě záchrana. Věřím, že na to máme. Vím, že jsme dostali v posledním kole pět gólů od Slavie, ale to, co jsme předvedli, a to teď kašlu na ten výsledek, mělo parametry," prohlásil po vysoké poslední porážce 1:5 od Slavie trenér Dukly Roman Skuhravý.

Jablonec tři kola před koncem základní části ligy drží čtvrtou pozici s tříbodovým náskokem před Ostravou. Radův tým prodloužil o posledním víkendu svou sérii bez porážky na pět zápasů v řadě, když v jubilejním 50. Podještědském derby bral bod za bezbrankovou remízu. Definitivu první šestky a takzvané „skupiny o titul“ může mít celek ze Střelnice už pokud bude v neděli naplno bodovat proti Dukle. "Dukla je hodně těžký soupeř. Je to herní tým, který je sice na posledním místě, ale má šikovné hráče. Musíme se připravit na kombinační hru a hodně pohybu. Bude to jiný zápas než byl v Liberci, nebo s týmy z horní poloviny. Dukla hraje v podstatě o všechno, takže určitě nepřijedou v poraženecké náladě. Trenér Roman Skuhravý je odsud, byl tady často na zápasech, takže na nás budou dobře připravení. Na druhou stranu, my se musíme koncentrovat teď na tenhle jeden zápas a zapomenout, co bylo předtím. Pro nás bude v konečné fázi ligy hodně důležitý. Chceme určitě vyhrát. Teď v posledním zápase v Liberci jsme branku nevstřelili, to musíme změnit. Důležité je, abychom udrželi čisté konto a vstřelili gól. Ale jak říkám, Dukla bude hodně těžký soupeř," říká před nedělním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

V podzimním klání zatížil rozjetý Jablonec soupeřovo konto šestibrankovým přídělem, z Julisky si Radův celek odvezl vysokou hokejovou výhru 6:2, o naše branky se podělilo hned šest jiných hráčů.

Na Střelnici se dnes hosté budou muset obejít bez vykartovaného útočníka Holendy, který byl v posledním kole vyloučen po červené kartě. Povede se kouči Skuhravému vyvést pražský klub se slavnou tradicí ze samého dna a zachránit ho na prvoligové mapě?

Utkání začíná v neděli 14. dubna od 15:30 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Ginzel - Pelikán, Poživil

Delegát: Vysloužil, Rampáček