V páteční předehrávce jdeme na Teplice!

FK Jablonec FK Teplice
FORTUNA:LIGA, 31. kolo pá 7. 5. 2021, 18:00

Závěr letošního ročníku FORTUNA:LIGY bude pro jablonecký tým nesmírně zajímavý a svým způsobem se může zapsat do klubových kronik. Druhý Jablonec čeká v předposledním domácím klání souboj se zachraňujícími se Teplicemi.

Čtyři kola před koncem soutěže okupují Skláři patnáctou příčku, tedy první nesestupovou pozici. Vyhráno ale zdaleka nemají, protože na šestnácté Brno mají jen čtyřbodový náskok. Fotbalisté z lázeňského města však mají v závěru alespoň papírově přijatelné soupeře, doma totiž přivítají Budějovice a Příbram a zajíždějí do Karviné. Uklidnit se ale v nepříliš klidné sezoně se teplickým fotbalistům nedaří, tak jako v posledním kole po bezbrankové remíze se Zlínem. „Všichni to máme v hlavách. Ale musíme dál makat a věřit, že už někde vyhrajeme. Chce to jít do toho pozitivně, protože s negativitou přichází křeč,“ říká jeden z nejzkušenějších z teplického kádru 34letý kapitán týmu Jakub Mareš.

Tepličtí fotbalisté mají letos třetí nejhorší obranu v lize, inkasovali už 58 branek. Když už ale stačili zlepšit obrannou fázi, začali se zase trápit v ofenzivě. Gól nedali už 310 minut. V páteční televizní předehrávce jim kromě marodů budou chybět i vykartovaní Kodad a kapitán Mareš.

Jablonec dál drží senzační druhou pozici, neprohrál už deset zápasů v řadě a cílem pro páteční zápas budou znovu tři body. Trenér Rada se tentokrát bude muset obejít bez středopolaře Kratochvíla, který byl v minulém zápase vyloučen. Očekávám bojovný zápas. Jak se blíží závěr soutěže, je to takové ještě více zodpovědné a každé kolo bude více napnuté. Každý chce dělat body pro své pozice. Jsme rádi, že bojujeme v popředí tabulky. Jestliže bojujeme se Spartou o druhé místo, o to větší je to pro nás čest. Nechceme si zkazit renomé, v posledních zápasech jsme hráli velice slušně. Musíme k tomu přistoupit jako k předcházejícím zápasům," velí náš lodivod Petr Rada.

Poslední vzájemný duel se žlutomodrým celkem se odehrál v lednu tohoto roku a skončil na teplických Stínadlech vysokým vítězstvím zelenobílých barev 5:0! "První vzájemný zápas v sezoně v Teplicích bych vymazal z hlavy, teď to bude jiné. Do čeho jsme tam kopli, z toho byl gól. Je to už delší doba, vůbec bych to nesrovnával s tím, jak jsme hráli u nich. Bude to teď pro nás o hodně těžší. Čeká nás soupeř, který nám to určitě bude chtít hodně znepříjemnit," odhaduje trenér Jablonce. V pátek čeká na oba severočeské soupeře vzájemný 50. ligový zápas, s dosavadní bilancí 18 výher Jablonce, 18 remízami a 13 výhrami Teplic.

Utkání začíná v pátek 7. května od 18 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Mojžíš