V páteční předehrávce s Boleslaví se body dělily

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
1:1
FORTUNA:LIGA, 20. kolo pá 19. 2. 2021, 16:00

Středočeši na Střelnici vedli zásluhou přesné hlavičky stopera Šimka, našim hráčům se povedlo srovnat skore ještě do poločasu přesnou trefou Kratochvíla.

Jablonecká sestava doznala oproti poslednímu klání v Ostravě jen jedné kosmetické změny, a tou bylo prohození postů v záloze Schranze s Kratochvílem. Trávník na Střelnici sice zdaleka nebyl v ideálním stavu, hrací plocha sice byla tvrdší, ale už po pozápasové rozcvičce vykazovala místy známky nerovností.

O první zakončení se postaral hostující Ladra, který ještě na podzim hájil jablonecké barvy, jeho tvrdá střelu ale neprošla skrz houštinu bránících těl. Na opačné straně po obdobné situaci zblokovali zakončení Kubisty mladoboleslavští obránci. O další jablonecké střely se postaral nejdříve opět Kubista, ten při střele z místa vysoko přestřelil, o vzruch se postaral i Kratochvíl, ale míč z jeho kopačky skončil metr vedle vzdálenější tyče. A tak z ničeho nic udeřili hosté, v 16. minutě zahrával Ladra od autové čáry standardní situaci a stoper Šimek hlavou lízl míč přesně do jablonecké sítě - 0:1.

Srovnat mohl brzy poté Jovović, jeho placírce však scházelo lepší umístění i větší razance. Mladoboleslavští po vedoucí brance získávali viditelně půdu pod nohama, další nebezpečí hrozilo z kopačky Škody, ten naštěstí v pádu nedosáhl při zakončení na zajímavý centrovaný balon. Po půlhodině hry využil nedůrazu Kubisty v našem pokutovém území Dancák, vychytat ho stačil brankář Hanuš! Šanci srovnat skore měl po vysunutí od Schranze hbitý Holík, brankář Diviš stačil i tentokrát balón vyrazit. Ve 37. minutě Jovović zachytil na půlce výkop hostujícího brankáře a pak rychle rozeběhnul přes šířku hřiště volného Kratochvíla, míč k němu procpal přes bránícího Preislera a jablonecký záložník chladnokrevně v nájezdu na brankáře srovnal na 1:1!

Závěr první půle patřil povzbuzeným Jabloneckým. Kratochvíl nejdříve napálil odražený balon metr vedle tyče. Do zakončení se z úhlu dral i útočník Doležal, rozhozen obránci stačil ještě v pádu zakončit, ale Diviše nepřekonal.

Po obrátce nenasměroval po Krobově centru svou hlavičku Doležal mezi tyče. Oba týmy se snažily i nadále o kombinační fotbal, ale terén byl s přibývajícími minutami na Střelnici složitější a hrbolatější. Přesto Jablonec předvedl několik pohledných kombinací, kterým se tleskalo, i když šlo o průniky Jovoviće či Schranze, které ohrožením branky neskončilo. Vedle branky skončila i pohotová utažená střela Schranze z hranice šestnáctky.

Hostující kouč Jarolím, vyslal v touze zvrátit vyrovnaný stav na svou stranu do hry čerstvé útočně laděné duo Skalák, Drchal. Jabloneckého brankáře Hanuše zkoušel překvapit dlouhým lobem Dancák, míč se naštěstí zatřepetal na horní síťce jablonecké svatyně. Čtvrt hodiny před koncem zápasu vypálil Takács krásně z 20 metrů a brankář Hanuš famózním zákrokem konečky prstů dokázal míč vytěsnit z šibenice!

Střídající Mašek si sedm minut před koncem zkoušel vymodlit v jabloneckém vápně penaltu naskočením do Považance, ale rozhodčí ani po konzultaci s videorozhodčím mu na jeho záměr nenaletěli.

V nervózním závěru už si žádný z týmů větší příležitost nevypracoval a proto se body dělily po remíze 1:1.