V poháru MOL Cup míří Jablonec do Opavy

SFC Opava FK Jablonec
MOL Cup, 4. kolo út 29. 10. 2019, 16:00

V tomto týdnu čekají Radovu družinu hned dva zápasy na půdě velmi vzdálených soupeřů. Anglický týden pro Jablonec začne už v úterý, kdy se v osmifinále poháru MOL Cup představí na půdě Opavy.

Slezský klub nezažívá v druhé sezoně po svém návratu mezi ligovou elitu zrovna ideální časy. V prvoligové tabulce mu patří až poslední příčka s pouhými devíti získanými body. Opavě nepomohla ani změna na trenérském postu, po odvolaném Ivanu Kopeckém dočasně tým vede sportovní manažer Alois Grusmann spolu s bývalým asistentem Josefem Dvorníkem. S novými trenéry sice Slezané urvali hned v derby bod na hřišti Karviné, v dalších ligových kolech ale padli na venkovních hřištích v Ďolíčku 0:1 a na Slovácku 0:4. Právě po sobotní vysoké prohře v Uherském Hradišti pálil trenér Opavy Dvorník tvrdými slovy i na svou osobu. „Šlo o nejhorší zápas, co jsem u týmu. Prohra jde částečně i za mnou, rozestavení i obsazení postů bylo mé pochybení,“ kál se po porážce trenér. „Ted máme před sebou zápas s Jabloncem. Nerozlišuji, zda je to liga, nebo pohár. Šanci předvést se dostanou další hráči. Budou mít možnost se ukázat. Je třeba zvednout hlavy,” velí Dvorník před úterním pohárovým duelem.

Náš Jablonec se na pohárový duel naladil vítězně už v pátek, kdy doma po dobrém výkonu vyprovodil Teplice čtyřmi góly. Před zápasem s Opavou je ale potřeba připomenout i nepříjemnou vzájemnou bilanci. Opava je totiž pro jablonecký tým neoblíbeným soupeřem, v loňské sezoně nám dvakrát body jako favoritovi zápasu sebrala, v exilu v Brně nás porazila 2:1 a v odvetě na Střelnici se body zase dělily po remíze 2:2. Ani na opavském stadionu se nám dlouhodobě nedařilo, poslední výhra odtamtud je stará už 23 let, tehdy na jaře roku 1996 výhru trefil ještě záložník Navrátil.

Jak se oba úterní soupeři prodraly do osmifinále tuzemského poháru? Opava začala svou pohárovou pouť už v druhém kole, tam si poradila jednoznačným výsledkem 6:0 na hřišti Olešnice u Bouzova, v následujícím kole po vyrovnané bitvě vystřelil postup Slezanům Ščudla na půdě druholigového Sokolova. Jablonec jakožto pohárový zástupce začínal MOL Cup až od 3. kola, také on měl co dělat proti druholigovému Brnu, které nakonec na Střelnici udolal 3:2.

Který z týmu se bude radovat v úterý odpoledne z postupu do jarního čtvrtfinále?

Utkání začíná v úterý 29. října od 16 hodin na Městském stadionu v Opavě

Rozhodčí: Pechanec - Paták, Batík