červenec

V přípravě porazil Jablonec italského soupeře 11:1

V přípravném utkání s amatérským týmem FC Gitschberg Jochtal se zrodil dvouciferný výsledek na naší straně. Zápas s týmem našeho partnera se odehrál za velmi těžkých podmínek.

V úvodu zápasu se za vydatného deště na promáčeném terénu prosadili jako první domácí, když získali míč zastavený v kaluži a Putzer mířil do sítě. Od té doby se hrálo prakticky na jednu branku, tedy pokud to terén a počasí dovolilo. A byla to branka našeho soupeře, na kterou se začal valit jeden útok za druhým. Vyrovnání jsme se dočkali po půlhodině hry, kdy byl faulován ve vápně Holík a Vaníček si připsal z penalty premiérový gól za Jablonec. O chvíli později se krásně trefil Pleštil a v rozmezí 38. a 40. minuty dvakrát skóroval náš elitní útočník Martin Doležal. Do kabin se tak šlo za stavu 4:1 pro Jablonec.

Po změně stran poslal trenér Petr Rada do hry novou sestavu. Pršel stále vydatněji a Jablonec nyní útočil na polovinu hřiště, kde bylo více vody. Právě těžké podmínky často zastavily útočné akce Jablonce poblíž vápna. Až v 59. minutě napřáhl z dálky Považanec a opět posunul skóre zápasu. Mezi 65. a 67. minutou měl dvě hlavičková zakončení Torfiq a dvakrát mířil přesně - 7:1! A byl blízko také hattricku, ale jeho další pokusy nebyly přesné. V 71. minutě to zkusil chytře lobem z dálky Malínský a mířil přesně - 8:1. Pak se ke slovu dostal hbitý Pilař, který přidal v krátkém čase další dva góly. Skóre pak uzavřel na 11:1 mladík Werani.

FC Gitschberg Jochtal - FK Jablonec 1:11 (1:4)

Branky: 2. Putzer - 38. a 40. Doležal, 65. a 67. Torfiq, 75. a 78. Pilař, 30. Vaníček z pen., 34. Pleštil, 59. Považanec, 71. Malínský, 85. Werani.

Jablonec 1. pol.: Hrubý - Holík, Martinec, Kubista, Surzyn - Hübschman - Pleštil, Vaníček, Smejkal, Kinčl - Doležal.

Jablonec 2. pol.: Vajner - Haitl, Štěpánek, Zelený, Krob - Werani, Kratochvíl, Pilař, Považanec, Malínský - Torfiq.