V přípravě spousta šancí, málo branek

V reprezentační pauze jsme vyplnili zápasový rytmus přípravným zápasem s druholigovým Varnsdorfem, v kterém bylo k vidění dostatek šancí, ale ujala se jen hrstka z nich.

Na hlavním stadionu Střelnice se nejdříve držel za hlavu útočník Čvančara, kterého našel dobrým centrem Haitl, jenže míč dokázali obránci zablokovat. Po kombinaci s Chramostou pálil Štěpánek, brankář Varnsdorfu ale stačil míč vyrazit. V 25. minutě vykombinovali Jablonečtí soupeře, na konci naší akce předložil Ladra míč před prázdnou branku Chramostovi, jenže ten neuvěřitelně překopl odkrytou svatyni! O chvíli později si oba hráči míč v opačném pořadí v zakončení vyměnili, tentokrát Chramosta posadil míč na hlavu Ladry, ten ale trefil jen tělo brankáře. Jen půlhodinu hry odehrála dvojice hráčů Haitl s Čvančarou, kterou čeká v sobotu zápasové vytížení v třetiligovém B týmu.

Po půlhodině hry zahrál nepřímý volný kop po rozehrávce přesně k tyči soupeřovy branky Krob a Jablonec vedl 1:0. Druholigista mohl brzy srovnat skóre, střela Schöna těsně minula šibenici. Na opačné straně hřiště naši hráči nedokázali potrestat špatnou rozehrávku hostujícího gólmana, míč zachytil Kratochvíl, ale cestu míče do sítě zastavil probíhající Chramosta. Ve 38. minutě Radovi svěřenci chytře nakrátko rozehráli rohový kop, na zadní tyči se krásně do balonu položil Chramosta a přidal gól na 2:0. Chramosta mohl do poločasu skórovat za chvíli znovu, po Hrubého vysunutí zvolil chytrý lob přes brankáře, jenže míč zastavila tyčka!

Tři minuty po změně stran Varnsdorfští dokázali skórovat, za naše obránce se dostal Schön a přesnou střelou k tyči nedal Hanušovi šanci – 2:1. V 56. minutě Podaný přihrával do zakončení Chramostovi, míč i s trochou štěstí dokázal brankář Richter vytěsnit na roh. K povedené střele z 23 metrů napřáhl Považanec a balon jemně lízl břevno! V dalším souboji kdo s koho, byl opět úspěšnější hostující brankář, ten opět vychytal zakončujícího Chramostu. Blízko vstřelení gólu byl také Ladra, jeho křížnému zakončení scházel zhruba metr. Poslední branka zápasu se zrodila až sedm minut před koncem, Podaný přihrával z levé strany do vápna, odkud Považanec chytře umístil míč ke vzdálenější tyči na 3:1. Následující šance Kubisty ani Ladry už brankami neskončily.

Asistent hlavního kouče Zdeněk Klucký po skončení přípravného zápasu a výhře 3:1 konstatoval: „Je dobré, že jsme toto utkání mohli sehrát. Zahráli si i hráči, kteří nedostávali tolik příležitostí. Prostřídali jsme jen ty hráče, kteří potřebovali pošetřit. Proti soupeři jsme si vytvořili obrovské množství šancí, ale proměnili jsme jich hodně málo. Sice jsme tři branky dali, ale gólů mohlo být klidně sedm.“

FK Jablonec – FK Varnsdorf 3:1 (2:0)

Branky: 30. Krob, 38. Chramosta, 83. Považanec – 48. Schön

Sestava FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Jeřábek, Martinec (46. Kubista), Krob – Haitl (30. Podaný), Hrubý, Hübschman (46. Považanec), Ladra – Čvančara (30. Kratochvíl), Chramosta