V úterý se na Střelnici představí Weberova Karviná

FK Jablonec MFK Karviná
FORTUNA:LIGA, 28. kolo út 20. 4. 2021, 17:00

Třetí anglický týden začnou jablonečtí fotbalisté úterním domácím zápasem proti Karviné. Duel na jablonecké Střelnici začíná v úterý s výkopem od 17 hodin, sledovat jej můžete v přímém přenosu na ČT Sport.

Jarní propad Karviné tabulkou a zhoršení herní projev mužstva stál místo slovenského kouče Jarábka. Nový impulz dodal prakticky ihned mužstvu příchod známého kouče Jozefa Webera. Ten Karvinou dostal před pěti lety do ligy a teď se vrátil na oblíbené místo. „Vzpomínky se samozřejmě vracejí, je to hodně nostalgické. Karviná se za tu dobu už v lize etablovala,“ říkal při návratu na karvinský stadion kouč Weber. Jak hodlal mužstvo nakopnout? „Na podzim hrála Karviná dobře. Je tu dostatek kvalitních a technických fotbalistů, jen v nich musíme probudit bojovníky. Takové to karvinské nasazení, na které tu byli lidé zvyklí, jezdilo se na krev,“ představil vize Weber.

Kouzlo nového trenéra začalo na Slezany fungovat prakticky okamžitě, Karviná bodovala ve všech třech následujících zápasech. Vyhrála 2:1 ve Zlíně, doma i se štěstím uhrála remízu 1:1 s Plzní a o víkendu porazila jasným skore doma 3:0 České Budějovice. „Mužstvo tady bylo dobře připravené, někdy ta změna a impuls jen zažehne oheň. Tým šlape a já jsem rád,“ těší staronového kouče, který teď přiveze tým na jabloneckou Střelnici, kde to také velmi dobře zná ze své hráčské a trenérské kariéry. „Jablonec se dostal na dostřel míst o Ligu mistrů, čeká nás velmi těžké utkání. My jsme se víkendovým vítězstvím nad Českými Budějovicemi mohli malinko zklidnit. Na zápas na Střelnici se těšíme, jedeme hrát s kvalitním soupeřem. Obstáli jsme i se štěstím proti Plzni, teď nás čeká podobný soupeř. Věřím, že jsme i jim schopni konkurovat,“ dodal před úterním soubojem Weber.

Jablonec vstupuje do třetího anglického týdnu, v tom minulém zvládl ke své spokojenosti dva důležité zápasy se svými konkurenty v boji o pohárovou Evropu. Po vítězství 1:0 na Spartou Radův tým neprohrál ani v Plzni, kde remizoval 1:1 a udržel svého odstup svého soupeře. Karviná se po příchodu staronového trenéra zvedla. Ze tří zápasů dvakrát vyhráli a remizovali 1:1 s Plzní, což svědčí o tom, že jsou tam kvalitní hráči. Nový trenér to vždy zvedne, je to pro ně vzpruha. My hrajeme doma, chceme vyhrát, ale čeká nás kvalitní soupeř, který má také dobrou šňůru. Trenér Weber v Jablonci působil, zná to tu. Hodně těžké utkání, na psychiku a hlavu možná ještě těžší, než byla Sparta a Plzeň, říká před úterním zápasem trenér Jablonce Petr Rada.

Úterní duel na jablonecké Střelnici bude teprve vzájemným desátým ligovým zápasem, šest z nich zvládli lépe Severočeši, dva ovládli Slezané a jen v jednom utkání se zrodila remíza. Bylo to právě v podzimním klání v Karviné, kde náš Jablonec vedl ještě tři minuty před koncem o dvě branky, ale nakonec domácí dvěma góly Haši vyrovnali na konečných 2:2.

Utkání začíná v úterý 20. dubna od 17 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Lerch - Novák, Bureš