V závěru jsme ztratili první zápas v Rakousku

FK Jablonec Fleetwood Town F.C.
1:2
Přípravná utkání, příp. so 15. 7. 2017, 18:00

První přípravné utkání na rakouském soustředění nakonec končí naší porážkou. Anglický celek dokázal v závěru otočit výsledek dvěma slepenými góly ve svůj prospěch.

První herní prověrka na soustředění v Rakousku byla proti anglickému Fleetwood Townu, který hraje ve třetí lize.

Úvod zápasu byl v režii našeho soupeře, který nastoupil ve velkém tempu a vysoko napadal naši rozehrávku. Herní převahu jsme ustáli a postupem času jsme se začali více dostávat do hry. Akce po stranách a následné centry do vápna defenziva soupeře sbírala. I přesto jsme se dostali do dobrých příležitostí. Zřejmě největší v prvním dějství měl Mehanović, kterého našel ve vápně Breda. Před bosenským fotbalistou na poslední chvíli padl do střely stoper soupeře spolu s brankářem Cairnsem. Na druhé straně se náš soupeř prosadil, ale pro ofsajd gól neplatil.

Do druhého poločasu nastoupila naše téměř celá nová jedenáctka. Zůstali ve hře jen Janković s Kubistou a gólman Hrubý chytal do 60. minuty. Byli jsme více ve hře a dostali jsme se také do vedení. V 68. minutě si navedl středem hřiště míč na střelu Hanousek a povedenou střelou okolo brankáře otevřel skóre zápasu. V další velké šanci jsme byli čtvrt hodiny před koncem. Po zakončení Kučery již lovil míč zřejmě zpoza brankové čáry gólman soupeře, ale sudí branku neuznal. Fleetwood Town v závěru vsadil vše na ofenzivu a vyplatilo se to. Nejprve se prosadil Coyle uvnitř vápna v 88. minutě a v 90. minutě z přímého kopu podstřelil zeď Maguire - 1:2.

"Do zápasu jsme se dostali až kolem dvacáté minuty. Oni na nás nastoupili a trochu nám dělala problémy jejich rychlost. S tím jsme ale dokázali srovnat a zápas byl víceméně vyrovnaný. Zápas jsme si ale udělali složitý sami, kdy jsme potom možná trochu laxním přístupem a zbytečnými ztrátami dostali soupeře do šancí. V závěru pak dvě šance využili, takže jsme si zápas prohráli sami," hodnotí utkání asistent trenéra Jiří Vágner.

Proti Fleetwood Townu jsme ještě do hry poslali dvě rozdílné sestavy. Od úterního zápasu s Wolverhamptonem to již bude jiné. "To se bude již ladit sestava na ligu a dva poslední zápasy v přípravě bereme jako dvě generálky," dodal Vágner.