září

Valná hromada schválila nové představenstvo

André Leonardus Kruf se stal v pátek novým Předsedou představenstva společnosti Fotbalový Klub Jablonec, a.s. a zároveň byl jmenován do nejvyšší klubové funkce prezidenta klubu.

V pátek 23. září 2016 odpoledne se uskutečnila řádná Valná hromada klubu se stoprocentní účastí všech akcionářů. Před důležitým zápasem s Mladou Boleslaví došlo ke schválení nového složení představenstva společnosti Fotbalový Klub Jablonec, a.s.

V čele představenstva bude nově působit pan André Leonardus Kruf a roli místopředsedy představenstva převzala paní Ing. Zdenka Truhlářová. Řadovými členy budou v nadcházejícím období pánové Jaroslav Rezák a Miroslav Pelta, který v minulém období zastával roli místopředsedy. „S ohledem na zachování kontinuity zůstávám jen jako řadový člen představenstva bez samostatného podpisového práva, abych si zachoval poradní hlas v důležitých otázkách dalšího fungování klubu. Z časových důvodů jeho řízení ale musejí převzít jiní a jsem rád, že jsme našli pana Krufa, který má zájem stát v čele jabloneckého klubu,“ řekl po skončení Valné hromady Miroslav Pelta, který stále drží většinový podíl akcií společnosti. „Jak jsem již avizoval na konci minulé sezóny, prvním krokem byla nutná změna v organizační struktuře klubu. K tomu dnes došlo a můj záměr s prodejem akcií stále trvá. Není to jednoduchá záležitost z obchodního i právně procesního pohledu a jednání stále probíhají,“ dodal k majetkovým otázkám Pelta.

Nově zvolené představenstvo společnosti následně jmenovalo do nové pozice Prezidenta klubu pana Andrého Krufa. Ten bude mít na starost stanovení strategie klubu od mládeže po ligový A tým a zároveň bude dohlížet na řízení a chod klubu FK Jablonec. „Jablonecký fotbal sleduji už několik let z pozice významného obchodního partnera klubu. FK Jablonec patří mezi přední české profesionální kluby a je pro mne velká čest, že mohu stát v jeho čele. V roli prezidenta jabloneckého klubu se budu snažit předat své zkušenosti z řízení vlastní firmy a zároveň bych chtěl být na blízku partnerům a fanouškům,“ doplnil André Kruf, který v minulosti působil také ve fotbalové Příbrami, kde se podílel na zrodu úspěšné mládežnické akademie.