Ve šlágru kola míříme na pažit vedoucí Slavie!

SK Slavia Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 17. kolo ne 31. 1. 2021, 18:30

Program víkendového 17. kola FORTUNA:LIGY vyvrcholí v nedělní podvečer zápasem prvního s druhým. Náš Jablonec se představí na horké slávistické půdě s odhodláním prodloužit svou sérii neporazitelnosti.

Největší aspirant na ligový titul zůstává jako jediný český tým přes zimu v pohárové Evropě, zanedlouho ho totiž čekají důležité bitvy o osmifinále Evropské ligy s anglickým Leicesterem. V krátké zimní pauze si trenér Trpišovský ponechal i proto širší hráčský kádr, přesto k pár změnám došlo. Vytouženou posilou na pravou stranu se stal dánský reprezentant Alexander Bah, který by měl nahradit na tomto místě Coufala. Z Liberce Pražané získali ukrajinského stopera Kačarabu, opačným směrem putoval Karafiát. Z Mladé Boleslavi dorazil brankář Stejskal, do města automobilů odešli na výpomoc Takács s Malinským. Slavia musela v rámci zimní přípravy zrušit kvůli nákaze koronavirem soustředění v Portugalsku, a tak neodehrála žádné přípravné utkání.

Přesto v Edenu dokázali navázat na povedený podzim, ve čtyřech zápasech včetně postupu v MOL Cupu brali výhry o dvě a více branek. Ligové tabulce vede sešívaný suverén s devítibodovým náskokem na druhý Jablonec. Trpišovského soubor naposledy prohrál ligový duel loni v březnu na půdě Slovácka, v této sezoně ztratil prozatím body jen dvakrát při remízách 1:1 s Brnem a Pardubicemi.

Náš Jablonec odehrál v novém roce 2021 o dva zápasy méně, v nich byl ale také stoprocentní. Po přesvědčivé pětibrankové výhře v Teplicích doma Radovi hoši udolali na těžkém terénu 2:1 Příbram. Tým ze Střelnice tak dál okupuje druhou příčku, Sparta zaostává o horší skóre.

Jablonec půjde do zápasu v Edenu bohužel bez stopera Zeleného, který na Střelnici hostuje právě z Edenu. Slavia totiž v tomto týdnu přehodnotila svůj původní záměr z podzimu a zakázala všem jejich hráčům proti ní nastoupit. Zelený tak kvůli dohodě klubů do nedělního vzájemného duelu nezasáhne. Na zápas se těšíme. Hrajeme s prvním, s týmem, který v naší lize poslední tři roky dominuje. Mají 30 hráčů, jestli jim někdo vypadne nebo nemůže hrát, není to pro ně problém. Mají zdvojené posty. Není rozdíl, jestli hraje Masopust nebo Bah, Ševčík nebo Holeš. Šířka kádru je u nich v lize největší, nemají žádné slabiny. Ale my máme hráče taky silné. Jsme rádi, že jsme udělali úspěšnou šňůru. Myslím, že jsme ji neudělali náhodou. Jedeme tam s tím, že se nemáme čeho bát. Šance je vždy, pokud se nepoděláte, nesložíte nebo nepojedete tam vyloženě s poraženeckou náladou. Samozřejmě musíme být trošku realisti. Viděli jsme poslední zápas, který Slavia vyhrála ve Zlíně 6:2 a v 17. minutě vedla 3:0. Musíme podat stoprocentní výkon, říká před nedělním zápasem trenér Jablonce Petr Rada.

Slavia si na svém stadionu v Edenu vybudovala nedobytnou tvrz, naposledy tam prohrála v srpnu 2018 a byl u toho právě náš Jablonec, který v Praze loupil po výhře 2:0 a gólech Doležala a Holeše. Od té doby jsme sice se Slavií už budovat nedokázali, přesto je bilance vzájemných zápasů poměrně vyrovnaná. Z 54 odehraných duelů 18 vyhráli sešívaní, hned ve 24 případech se zrodily remízy a 12 výher uzmul tým ze Střelnice.

Souboj prvního s druhým se odehraje kvůli vládním opatřením opět bez přítomnosti diváků. Oba týmy mají rozjeté zajímavé zápasové šňůry, Jablonec je bez porážky devět duelů, Slavia neprohrála už 28 zápasů v řadě.

Utkání začíná v neděli 31. ledna od 18:30 hodin na Sinobo Stadium v Praze Edenu

Rozhodčí: Orel - Vlček, Kotík